Anasayfa / İddaa Tahminleri / Memphis Grizzlies – Sacramento Kings İddaa Tahmini 30.01.24

Memphis Grizzlies – Sacramento Kings İddaa Tahmini 30.01.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Memphis Grizzlies Salı günü saat 04:00’da Sacramento Kings ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 ev sahibi lehine 7.5 handikap belirlemişler. 

Grizzlies sakatlıklardan en çok canı yakan takım olarak yine de iyi direniyor. Nitekim son 4 maçlarından 3 tanesini kazandılar ve bu sayede de 18 galibiyete ulaştılar, play-in potasından ise halen 6 galibiyet uzaktalar yanim gitmeleri gereken çok yol var daha… Evlerindeki son 2 maçta ise kendilerinden üst segmente olan rakiplerden Warriors’u 9 sayı ve Magic’i ise son nefeste 1 sayı farkla geçmişlerdi. Bu maçta Konchar, Williams, Bane, Clarke, Kennard, LaRavia, Rose, Smart gibi uzun bir listeden faydalanamayacaklar…

Kings ise son dönemin formda ekiplerinden birisi. Son 3 maçlarını üst üste kazandılar ve bu sayede de 26 galibiyete ulaştılar, kendilerine 5. sırada yer bulmuş oldular. Evden uzaktaki performanslarına baktığımızda ise sırasıyla dişli rakiplerden Warriors’u 1 sayı ve denk rakiplerden Dallas’ı ise 5 sayı farkla geçtiklerini gördük. 28 Ocak’taki o son maçta Fox 34 sayı, 5 asist, Barnes 20 sayı, 6 ribaund, Huerter 18 sayı, 4 ribuand, 5 asist ve Sabonis 17 sayı, 11 ribaund, 4 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi.

İki takım arasında puan tablosunda görünen seviye farkınının sahaya da yansıdığını düşünüyorum. Evet Grizzlies son maçlarda iyi sonuçlar aldı ama bunun bir nedeninin de rakiplerin onları hafife alması olduğunu söylememiz lazım. Ayrıca sakatlar listesi de büyüyerek devam ediyor. Bu maçta evlerinde olsalar da Gilyard, V.Williams, Roddy, Aldama, Jackson gibi isimlerle Fox, Huerter, Barnes, Sabonis gibi önemli silahları bulunan Kings karşısında direnebileceklerini, handikapta kalabileceklerini sanmıyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.42
Best10 Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.60
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Metropolitan Levallois – Nancy İddaa Tahmini 02.03.24

Fransa Betclic ELITE Pro A 24. hafta mücadelesinde Metropolitan Levallois Cumartesi günü saat 20:30’da Nancy …