Anasayfa / NBA / Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 28.09.20

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 28.09.20

NBA play-off heyecanı hız kesmeden sürüyor. Pazarı pazartesiye bağlayan gece 02:30’da doğu konferansı final serisi altıncı maçında Miami Heat Boston Celtics ile karşılaşacak. İddaa bu maçta toplam sayı limitini 210.5, bets10 ise 208.5 olarak belirlemiş.

Miami Heat serinin beşinci maçında yayın gerisinden oldukça düşük bir yüzdeyle hücum etti. İlk yarıyı Celtics karşısında önde kapatmalarına rağmen ikinci devre yaptıkları alan savunmasında başarılı olamadılar. Yayın gerisinde seri başında oldukça yüzdeli oynayan Jae Crowder son iki maçta oldukça düşük yüzdeyle oynadı. Bam Adebayo’yu hücumda yeteri kadar kullanamadılar. Seri ilerledikçe koç Eric Spoelstra rotasyonu giderek daraltıyor. Son maçta Tyler Herro’dan da istedikleri sayı katkısını alamayınca maçı farklı kaybettiler.

Boston Celtics ise ilk devre kötü bir oyun oynamasına rağmen üçüncü periyotla birlikte maçın direksiyonuna geçerek seriyi altıncı maça taşımayı başardı. Son maçta çok daha az top kaybı yaptılar ve Heat’in alan savunmasına yüksek posttan oldukça verimli hücum ettiler. Özellikle maçın ikinci yarısında daha agresif oynayarak ribauntlar ve boyalı alan sayılarında rakibe üstünlük kurmayı başardılar. Jaylen Brown son iki maçta hücumda daha çok sorumluluk aldı. Son maç özelinde Daniel Theis oyunuyla fark yaratan isim oldu.

Boston Celtics Gordon Hayward’in iyileşmesiyle birlikte Miami Heat’in alan savunmasına karşı çok daha verimli hücum ediyor. Koç Brad Stevens son iki maçta rotasyonu Miami Heat’e oranla daha geniş kullanma şansı yakaladı. Beşinci maçın ikinci devresinde gerçekten etkileyici bir geri dönüşe imza attılar. Kadro kalitesi anlamında rakibin bir adım önündeler. Miami Heat ise seriyi kazanmak için ortaya daha fazla direnç koymak zorunda. Seri geneline bakıldığında oynanan beş karşılaşmada ortalama 218.6 sayı çıktı. Celtics alan savunmasına çok daha rahat hücum ediyor. Serinin altıncı maçında benzer bir senaryo bekliyorum. Bu yüzden maçtan yüksek skor çıkmasını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: Üst 210.5 – 1.48

Bets10 Oranı: Üst 208.5 – 1.45

Eksikler:

Miami Heat: –

Boston Celtics: Romeo LangfordHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …