Anasayfa / NBA / Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 20.05.22

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 20.05.22

NBA play-off doğu konferansı final serisi ikinci maçında Miami Heat Cuma sabaha karşı 03:30’da FTX Arena’da Boston Celtics ile karşılaşacak. İddaa bu karşılaşmada ev sahibi takımın galibiyetine 1.40, bets10 ise 1.57 oran açıklamış.

Miami Heat serinin ilk maçına tutuk başlamasına karşın üçüncü çeyreğin başında yakaladığı 19-2’lik seriyle kontrolü ele aldı ve evinde ilk maçı 118-107 kazandı. Celtics’i 17 top kaybına zorlayıp bu hatalar neticesinde 19 sayı ürettiler. Jimmy Butler 41 sayısının 17’sini faul çizgisinden üretti. Yayın gerisinden takım halinde ritim bulamayıp %33 ile oynamalarına karşın ikinci yarıda Bam Adebayo ve P.J. Tucker önderliğinde boyalı alanı çok iyi kapattılar ve devre genelinde Celtics’in bu bölgeden sadece 6 sayı bulmasına izin verdiler. Serinin ikinci maçında da ilk maçta olduğu gibi Kyle Lowry’den yoksun olacaklar.

Boston Celtics ise Miami deplasmanında maça iyi başlayan taraf olmasına karşın ikinci yarıda Marcus Smart ve Al Horford’un yokluğunda oyundan düştü. Jayson Tatum maçın ilk devresinde Celtics adına direksiyonda olan isimken ikinci yarıda oyundan düştü ve sadece 7 top kullanıp sekiz sayı üretebildi. Maçın ilk devresinde Bam Adebayo’yu boyalı alanın dışına çekip Robert Williams’ı hücumda oldukça efektif kullandılar. Fakat ikinci devrede boyalı alana hiç giremediler. Jimmy Butler’ın savunmasında çok aksadılar ve Marcus Smart’ı aradılar. Bu gece serinin ikinci maçında Smart’ın oynaması bekleniyor. Horford’un durumuysa şüpheli.

Serinin ilk maçında iki takım da oldukça tempolu oynayıp geçiş hücumlarından bolca skor üretti. Boston Celtics Marcus Smart ve Al Horford’un eksikliğini ilk maçta çok aradı. Hücumda oyun tamamen Jayson Tatum ve Jaylen Brown ikilisinin üzerine kaldı ve savunmaları istenilen seviyede değildi. Miami Heat ise iyi bir şut performansı sergileyemediği gecede maçı kazandılar. Rakibe oranla hücumda topu çok daha iyi paylaştılar. Bench sayılarında Celtics’e 34-26’lık üstünlük kurmayı başardılar. Serinin ikinci maçında evlerinde Al Horford’un oynamaması halinde Celtics karşısında kazanmalarını bekliyorum.

İddaa Oranı: MS 1 – 1.40

Bets10 Oranı: MS 1 – 1.57

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

Miami Heat: Kyle Lowry

Boston Celtics: Al Horford (şüpheli)Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Boston Celtics – Golden State Warriors İddaa Tahmini 09.06.22

NBA final serisi üçüncü maçında çarşambayı perşembeye bağlayan gece 04:00’da Boston Celtics TD Garden’da Golden …