Anasayfa / Detroit Pistons / Minnesota Timberwolves – Detroit Pistons İddaa Tahmini 28.03.24

Minnesota Timberwolves – Detroit Pistons İddaa Tahmini 28.03.24

NBA Batı ekibi Minnesota Timberwolves Perşembe günü saat 03:00’da Doğu ekibi Detroit Pistons ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de Best10 misafir takım lehine 13.5 handikap belirlemişler. 

Wolves son  5 maçtan 4 tanesini kazanarak 49 galibiyete ulaştı ve ikinci sıradaki Thunder’ı sadece 1 adım geriden takiplerini sürdürüyorlar. Evlerindeki karnelerine baktığımızda ise son 2 maçlarında Doğu’nun dişli takımlarından Cavs’ı 13 sayı ve Batı’nın hakkını verememiş güçlü ekiplerinden Warriors’u ise 4 sayı farkla geçmeyi bilmişlerdi. Towns’u bu maçta da kullanamayacaklar, Gobert ile Edwards’ın durumları ise belirsiz. 

Pistons 72 maçtan çıkardığı 12 galibiyetle sadece yüzde 16.7’lik kazanma yüzdesine sahip bir takım, yani tüm ligin en başarısız ekibi konumunda! Nitekim içerde dışarıda farketmeksizin son 7 maçlarının tamamını kaybederek bunun sebebini tekrar hatırlatmış oldular. Evden uzaktaki karnelerine baktığımızda ise son 4 maçlarını üst üste kaybettiklerini biliyoruz, son olarak dişli play-off ekiplerinden Knicks’den tam 25 sayı fark yemişlerdi! Grimes, Gibson, Fontecchio üçlüsünden faydalanamayacaklar, Cunningham ile Ivey’nin durumları ise net değil. 

İki takım arasında net bir siklet farkı var elbette. Wolves evinde çift haneli farklarla kazanması beklenen takım,favori konumunda. Ancak ben güven endeksimi düşük tuttum çünkü iki takımda da maçın sonucunu belirleyecek seviyede önemli oyuncuların durumları netleşmedi halen… Bir tarafta Gobert ile Edwards, diğer tarafta Cunningham ile Ivey… En kötü senaryoda bile, yani Wolves’un 2 yıldızı oynamasa ve Pistons’da 2 genç yıldız forma giyebilse bile Wolves’un handikapı geçerek kazanması daha yakın bir olasılık bana göre. 

İddaa Oranı: MS 1 (-13.5) – 1.43
Best10 Oranı: MS 1 (-13.5) – 1.62
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …