Anasayfa / Adriyatik Ligi / Mornar Bar – Cibona Zagreb İddaa Tahmini 05.02.24

Mornar Bar – Cibona Zagreb İddaa Tahmini 05.02.24

Adriyatik Ligi 19. hafta mücadelesinde Mornar Bar Pazartesi günü saat 23:00’da Cibona Zagreb ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 3.5 handikap belirlemişler.

Karadağ ekibi son dönemde toparlanma sinyalleri gösterdi, 3 maçtan ikisini kazandı ve bu sayede de 3 galibiyete ulaştı. Ama tabi halen düşme hattından kurtulabilmiş değiller, en yakın rakipleri ile aralarından  3 galibiyetlik fark var ki işte o rakiplerden birisi de Cibona! Evlerindeki son 2 amçta Zadar’ı 8 sayı ve Studentski’yi 5 sayı farkla yenmeyi bilmişlerdi. Lukovic, Weathers, Dunn-Martin, Vranjes takımın öne çıkan silahları. 

Cibona ise son dönemin formsuz ekiplerinden birisi. Son 3 maçlarını üst üste kaybettiler ve bu nedenle de 6 galibiyette kaldılar, artık düşme potası ile aralarındaki fark da 2 galibiyete düşmüş durumda… Evden uzaktaki karnelerine baktığımızda ise son 2 amçta Cedevita’ya direndiklerini ama 2 sayı farkla kaybettiklerini, ardından da denk rakiplerden FMP’yi 5 sayı farkla geçtiklerini gördük. Geçen hafta ise evlerinde olmalarına rağmen Hırvatistan derbisinde Zadar’a tam 17 sayı farkla yenilmişler, daha doğrusu hezimete uğramışlardı…

İki takımın da ana hedefi ligde kalmak… Bu yolda galibiyete çok daha fazla ihtiyacı olan taraf ise Mornar Bar kuşkusuz. 3 galibiyetle son sırada yer alıyorlar ve sezonun hedef maçlarından birine çıkacaklar denk rakipleri karşısında. Bu onlar adına adeta 2 puan değil 4 puanlık bir maç olacak! Kazanmaları durumunda en yakın rakiplerinden biriyle aralarındaki farkı azaltmış olacaklar. Evlerindeki son 2 maçı kazandıklarını ve Cibona’nın da son 3 maçını üst üste kaybederek düşüşe geçtiğini düşünürsek handikapı geçerek, yani düşük farklarla da olsa kazanmalarını beklemek makul bir tercih olarak görünüyor. 

İddaa Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.57
intobet Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.72
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Hırvatistan Ligi iddaa tahmin ve analizleri

GKK Sibenka – Dubrava İddaa Tahmini 20.02.24

Hırvatistan Ligi 20. hafta mücadelesinde GKK Sibenka Salı günü saat 20:00’da Dubrava ile karşılaşacak. Best10 …