Güncel
Anasayfa / NBA / New Orleans Pelicans – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 12.03.23

New Orleans Pelicans – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 12.03.23

NBA normal sezon mücadelesinde New Orleans Pelicans, cumartesiyi pazara bağlayan gece saat 04:00’te Oklahoma City Thunder ile Smoothie King Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını deplasman ekibi lehine 3.5 olarak belirlemiş.

New Orleans beş takımın savaştığı ve iki koltuğun müsait olduğu play-in savaşında en zayıf takım olarak duruyor. Son 8 maçta sadece 2 kere kaznaan ekip bunlardan birisini Portland’a diğerini ise Dallas’a karşı aldı. Ama işler yolunda gitmiyor net bir şekilde. Zion Williamson birkaç gün önce yapılan açıklamaya göre en az iki hafta daha sahalardan uzak kalacak ki Brandon Ingram’ın bu gece oynayıp oynamayacağı da maç saati olarak rapor edildi.

Oklahoma City Thunder ise 3’te 3 yaptıktan sonra Phoenix deplasmanında sert bir mağlubiyet aldı. Normalde Shai-Gilgeous’un oynamadığı maçlarda savaşçı bir kimlikle oynayabiliyorlardı ama bu sefer Shai yokken organize olmayı başaramadılar ve 132-101 mağlup oldular. Shai bu gece oynayacak. Performansıyla takdiri toplayan ve yılın çaylağı sıralamasında baya yükseklere çıkan Jalen Williams’ın da iki maç aradan sonra sahada olması bekleniyor.

New Orleans Pelicans son maçlarda iyi gözükmüyor. Dallas’ı yenmiş olsalar da iyi bir performans gösterdiklerini göremiyoruz. Oklahoma City Thunder da deplasmanda problemler yaşayan bir ekip. Play-in savaşında çok kritik olacak bu mücadelede Oklahoma City Thunder’ı daha önde görüyorum. Oyunları daha fazla güven veriyor. Maçın en kötü başa baş giderek sonlanacağını düşündüğüm için handikaplı şekilde tercihim deplasman ekibinden yana olacak.

Eksikler:

New Orleans: Brandon Ingram (gtd), Jose Alvarado, Larry Nance, Zion Williamson
Oklahoma:

İddaa Oranı: MS 2 (+3.5) – 1.54
intobet Oranı: MS 2 (+3.5) – 1.75
Güven Endeksi: 8 

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Dallas Mavericks – Detroit Pistons İddaa Tahmini 13.04.24

NBA Batı ekibi Dallas Mavericks Cumartesi günü saat 03:30’da Doğu ekibi Detroit Pistons ile karşılaşacak. …