Anasayfa / Çekya Ligi / Nymburk – BK Opava İddaa Tahmini 22.05.23

Nymburk – BK Opava İddaa Tahmini 22.05.23

Çekya Ligi yarı final serisi 7. maçında Nymburk Pazartesi günü saat 19:00’da BK Opava ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 11.5 handikap belirlemişler.

Nymburk kağıt üstünde hem bu serinin hem de ligin favorisi konumunda. Ancak şimdiye kadar 7. sıradan gelen rakibi karşısında saha avantajı olmasına rağmen çok zorlandı, bir türlü dirençlerini kıramadılar ve bu nedenle de 3-3 ile bu karar maçına çıkmak zorunda kaldılar. Hanelerine yazacağımız en önemli artı ise seride piskolojik üstünlüğü ele geçirmiş olmaları, çünkü son 2 maçı üst üste ve çift haneli farklarla kazanarak buraya geliyorlar. İçerde 20 ve deplasmanda 12 sayı farkla kazanmışlardı!

Normal sezonu 7. sırada bitiren Opava ise buraya kadar çok iyi geldi, önemli bir sürprize imza attı. Saha avantajı olmamasına rağmen güçlü rakibine deplasmanda da sürprizler yaptı ama sonunda saha avatanjını yine teslim etti, bu tamam mı devam mı maçına deplasmanda çıkacaklar. Ayrıca son 2 maçta rakibin 3-1’den geri gelmesine engel olamadıkları, üst üste içerde ve dışarıda çift haneli farklarla kaybettikleri için de mental olarak çöktüklerini, havlu attıklarını söylemek yanlış olmayacaktır. 

İki takım arasında kalite ve seviye anlamında net farklar olduğunu düşünüyorum. Nitekim Nymburk biraz geç kalsa da güç olmadan son maçlarda bunu gösterdi ve üst üste iki maçı kazanarak 3-1’den geri dönüp seriye ortak oldu. Bu sekansta deplasmanda da 12 sayı farkla kazandıkları için saha avantajını yeniden ele aldılar ve tamam mı devam mı maçına evlerinde çıkmanın avantajına sahipler. Buradaki son maçlarını tam 20 sayı farkla kazandıklarını ve ne kadar formda olduklarını düşündüğümüzde bu kritik maçta da dominant bir oyun sergilemelerini beklemek yanlış olmayacaktır. 

İddaa Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.73
intobet Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.90
Güven Endeksi: 6Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İsrail Winner Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Hapoel Beer Sheva – Bnei Herzelia İddaa Tahmini 26.05.24

İsrail Winner Ligi kaybedenler etabı son maçında Hapoel Beer Sheva Pazar günü saat 19:00’da Bnei …