Anasayfa / FC Bayern Munich / Olimpia Milano – FC Bayern Munich İddaa Tahmini 20.04.21

Olimpia Milano – FC Bayern Munich İddaa Tahmini 20.04.21

Turkish Airlines Euroleague play-off serisi ilk maçında Olimpia Milano Salı saat 21:45’de FC Bayern Munich ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 156.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 154.5 olarak belirlemiş.

Milano normal sezonu 4. sırada bitirerek hem play-off hedefini hem de ev sahibi avanajını kapmayı başardı. Son maçlarda tempoyu arttırıp hücuma önem vermiş olsalar da özünde iyi bir savunma takımı olduklarını biliyoruz ki zaten sezon ortalamalarına baktığımızda maçlarında ortalama 156 sayı çıktığını görüyoruz. Pota altında Hines, Tarczewski, LeDay gibi isimler savunmada sert hatta kaya gibi isimler. Diğer taraftan Delaney ve Shields da kısa savunması konusunda iyi isimler. Genelde tempoyu düşük tutup kontrollü oynamayı seviyorlar ki böyle kritik bir maçta koç Messina’nın savunmaya öncelik vereceği, rakibi gibi sertliğe aynı şekilde cevap vereceğini düşünüyorum.

Bayern koç Trinchieri yönetiminde sezonun flaş takımıydı ve son maçlarda hatalar yapmasalar Milano yerinde onların bu seride ev sahibi avantajına sahip olması içten bile değildi. Beşinci sırada sezonu bitirdikleri için ev sahibi avantajını kaptırdılar. Ligin en dirençli ve sert takımlarından biri olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz ki maçlarında ortalama 154 sayı izlemiştik şuana kadar. Son 3 Euroleague maçlarında sırasıyla 145, 141 ve 154 sayı üretilmişti. Son lig maçında da Bonn deplasmanında yine savunmayla, rakibi 71 sayıda tutarak kazanmışlardı. Baldwin, Weiler-Babb, Sisko, Lucic gibi çok önemli kısa savunmacıları var ve Zipser ile Reynolds da pozisyonlarının en sert oyuncuları arasında yer alıyorlar. 

İki İtalyan koçun savunma odaklı disiplinli sistemlerinin kapışmasını izleyeceğiz. İki ekip de sezon boyunca rakiplerin sadece ortalama 76 sayı üretmesine izin verdiler. Bu maçta da savunmaların ve sertliğin ön planda olacağını, Mediolanum Forum’da tam anlamıyla play-off sertliğinin yaşanacağını ve zaman zaman kemik seslerinin yükseleceğini düşünüyorum. Milano’nun daha fazla hücum silahı olsa da Bayern’in sert savunması karşısında 80 baremini geçebileceklerini düşünmüyorum ki Bayern’in de Milano’nun kontrollü oyunu karşısında açık sahada tempo yapmakta zorlanacağını, bu nedenle de 75 bareminin altında kalabileceğini öngörüyorum. Bu senaryoya göre de tercihim toplam baremden alt seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ALT (156.5) – 1.52
Bets10 Oranı: ALT (154.5) – 1.75
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

London Lions – Newcastle Eagles İddaa Tahmini 16.05.21

İngiltere Ligi‘nde tarafsız sahada Leicester’da oynanacak final maçında London Lions Pazar saat 19:30’da Newcastle Eagles …