Anasayfa / Alba Berlin / Olympiakos – Alba Berlin İddaa Tahmini 30.01.24

Olympiakos – Alba Berlin İddaa Tahmini 30.01.24

Turkish Airlines Euroleague 24. hafta mücadelesinde Olympiakos Salı günü saat 22:15’de Alba Berlin ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 misafir takımın lehine 9.5 handikap belirlemişler. 

Koç Bartzokas’ın öğrencileri son dönemde formsuzlar, son 4 maçtan sadece 1 galibiyet elde edebildiler ve bu nedenle de 12 galibiyette kaldılar, play-off resminin 1 adım dışındalar şuan için… Diğer yandan burada Barış ve Dostluk Salonu’nda çıktıkları son 3 maçı da üst üste kazandıklarının altını çizelim. SOn olarak Maccabi’yi tam 17 sayı farkla geçmişlerdi. Tabi o maçta canavar bir double-double yaparak haftanın MVP’si seçilen Milutinov artı Fall’dan yine faydalanamayacaklar. Petrusev’in de forma giymesi zor görünyor. Ayrıca Larentzakis ve Williams-Goss’un durumları belirsiz. Yeni transfer Wright’ın ilk kez forma giymesi bekleniyor. 

Alba ise ligin zayıf halkalarından birisi. Son 3 maçlarından ikisini kazanarak bir çıkış yakaladılar ama bu onların sadece ama sadece 5. galibiyetleri oldu… Son iki maçta ise geceyle gündüz gibi farklı performanslara imza attıklarını gördük. İki maçı da evlerinde oynamalarına rağmen ezeli rakipleri Bayern’den tam 17 sayı fark yedikten sonra Kızıl Yıldız gibi dişli bir rakibi 9 sayı farkla geçmişlerdi. Son deplasman maçlarında ise denk rakiplerinden Asvel’i beklenmedik şekilde bir rahatlıkla, tam 25 sayı farkla yenmişlerdi. Bu maçta Thiemann, Olinde ve Samar’dan faydalanamayacaklar. 

Elbette Olympiakos’da Milutinov ve Fall’un olmaması, hatta Petrusev’in de büyük olasıklıkla forma giyemeyecek olması pota altında ciddi güç kaybetmelerine neden oldu. Ancak Alba gibi zayıf bir rakip karşısında Sikma’yı 5 numarada kullanıp onu yeni transfer Wright ile destekleyerek fazla da sorun yaşamayacaklarını düşünüyorum ki 4 numaradaki Peters da son dönemde formda. Papanikolaou, Brazdeikis, Canaan, Walkup da onlara arka alandan destek olacaklardır. Evlerinde ateşli taraftarlarını arkalarına alarak eksiklere rağmen seviye farkını ortaya koyarak çift haneli bir üstünlük kurmalarını bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.45
Bets10 Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.57
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Hırvatistan Ligi iddaa tahmin ve analizleri

GKK Sibenka – Dubrava İddaa Tahmini 20.02.24

Hırvatistan Ligi 20. hafta mücadelesinde GKK Sibenka Salı günü saat 20:00’da Dubrava ile karşılaşacak. Best10 …