Anasayfa / Fenerbahçe Beko / Olympiakos – Fenerbahçe Beko İddaa Tahmini 09.05.23

Olympiakos – Fenerbahçe Beko İddaa Tahmini 09.05.23

Turkish Airlines Eurolegue play-off serisi 5. ve son maçında Olympiakos Salı günü saat 21:30’da temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takımın lehine 1.5 handikap belirlemişler. 

Yunan ekibi 5. maçlar konusunda ligin en tecrübeli takımlarından birisi. Daha önce iki Bartzokas liderliğinde diğer temsilcimiz Efes’i 5. maçlarda saf dışı bırakarak F4 bileti kapmışlardı. Bununla beraber modern Euroleague tarihinde oynanan 15 tane 5. maçın tamamını ev sahibi takımlar kazandılar! Bunların üstüne bir de Pire’nin kapalı gişe olacağını eklediğimizde çok avantajlı konumdalar. Ayrıca takımda önemli bir eksik de bulunmuyor. 

Fenerbahçe Beko ise 8. sıradan gelen bir takım olarak kesinlikle kolay lokma olmadığını, Final Four’u hakettiklerini gösterdiler. İki takım da seride momentumu yakalayamadı şuana kadar, kimse kimseyi üst üste yenemedi. Diğer yandan temsilcimiz evinde son nefeste kalp kırıcı şekilde kaybettiği ilk maçın ardından ikinci maçta kendisine gelerek kazandı ve moraller düzeldi diyebiliriz. Seri boyunca Olympiakos gibi makine düzeninde oynayan bir takımı 80 sayının altında tutmak kritikti, ayakta kalmamızı sağladı ki son maçta da onları 11 asistle ortalamalarının (21.1 asist) çok altında tuttuk. Booker’dan yine faydalanamayacağız, Bjelica’nın durumu ise maç saatinde belli olacak. 

Modern Euroleague tarihinde 8. sıradan gelen hiç bir takım 1. sıradan gelen takımı eleyip Final Four yapamadı! 5. maçlara kalan serilerin tamamını o maçta ev sahibi olan takım kazandı! Ve Olympiakos o kritik maçları en çok kazanan takım konumunda! Özetle temsilcimiz bu maçı kazanırsa tarih yazacak. Ama karşısında da bu maçları oynamayı çok iyi bilen tecrübeli bir koç ve oyuncu topluluğu var. Koç Itoudis’in de şuana kadar hiç play-off serisi kaybetmediğini düşününce bizleri yine çekişmeli bir maçın beklediğini söyleyebiliriz. Ancak ev sahibi avantajı, Barış ve Dostluk Salonu’ndaki kapalı gişe ortam ve Sloukas ile Vezenkov gibi yıldızların son maçtaki kötü performansları sonrası göstermeleri beklenen reaksiyonu düşününce maalesef Olympiakos, F4 biletine daha yakın olarak taraf. 

İddaa Oranı: MS 1 (-1.5) – 1.43
intobet Oranı: MS 1 (-1.5) – 1.42
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Çekya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

BK Opava – Decin İddaa Tahmini 28.05.23

Çekya Ligi final serisi 2. maçında BK Opava Pazar günü saat 18:10’da Decin ile karşılaşacak. …