Anasayfa / Darüşşafaka Lassa / Onvo Büyükçekmece – Darüşşafaka Lassa İddaa Tahmini 29.01.24

Onvo Büyükçekmece – Darüşşafaka Lassa İddaa Tahmini 29.01.24

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 18. hafta kapanış maçında Onvo Büyükçekmece Pazartesi günü saat 19:00’da Darüşşafaka Lassa ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad toplam sayı limitini 163.5 olarak açıklamışlar. 

Büyükçekmece üst üste 3 maçını kaybettikten sonra geçen hafta Telekom’u deplasmanda yenerek kötü gidişata dur demişti. Bu sayede de 7 galibiyete ulaşarak düşme potası ile aralarındaki farkı 2 galibiyete çıkardılar, rahat bir nefes aldılar. Son haftalarda üretimde sorun yaşıyor olsalar da son 3 maçlarından ikisini Fenebahçe ve Anadolu Efes gibi üst kalibre takımlara karşı oynadıklarını belirtelim. Önceki sekansta daha dişlerine göre rakiplere oynarken, Manisa’ya 103 ve Petkim’e 95 sayı gönderdiklerini unutmayalım. 

Daçka ise sezon içerisinde kadro yenilemek zorunda kalmış olsa da çabuk adapte oldu ve alt sıralardan uzak kaldığı gibi play-off potasından da kopmadı. Son 3 maçtan ikisini kazanarak 8 galibiyete ulaştı, artık play-off yarışından sadece averajla uzaktalar ve hatta bu maçı kazanırlarsa da 8. sıraya potaya dahil olacaklar! Evden uzakta oynadıkları son 3 maçı kaybettiklerini gördük, bu kayıpların temel nedeni ise savunmaydı kuşkusuz. Sırasıyla Petkim’den 112, Efes’den 85 ve Beşiktaş’dan 88 sayı yemişlerdi. Geçen hafta ise konuk ettikleri Bursaspor’u bu kez kendileri hücumda etkili oynayarak 94-85’lik skorla geçmişlerdi.

Bir tarafta düşme potası ile arasındaki farkı koruyarak güvenli konumda kalmak isteyen Büyükçekmece, diğer tarafta play-off potasına girmek isteyen Daçka var. Kağıt üstünde Daçka’nın daha iyi bir kadrosu var evet ama deplasman karneleri de iyi değil. Dolayısıyla bu ortamda ben kimin kazanacağını kestiremiyorum. Diğer yandan Büyükçekmece’nin son dönemde aldığı sonuçların aksine Perez, Ray, Reed üçlüsünün liderliğinde yüksek bir skor potansiyeline sahip olduğunu biliyoruz. Daçka’nın da onlara Rahkman, Woodard, Adams üçlüsü ile atarak karşılık vereceğini öngörüyorum, bu nedenle de tercihim toplam baremden üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (163.5) – 1.68
Betroad Oranı: ÜST (163.5) – 1.95
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 04.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Phoenix Suns Pazartesi günü saat 05:30’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …