Anasayfa / AS Monaco / Pau Orthez – AS Monaco İddaa Tahmini 09.06.22

Pau Orthez – AS Monaco İddaa Tahmini 09.06.22

Fransa Betclic ELITE Pro A yarı final serisi 4. maçında Pau Orthez Perşembe günü saat 21:30’da AS Monaco ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet ev sahibi lehine 6.5 handikap belirlemişler.

Orthez bu sezon flaş takımlarından biri ki play-off’larda da bunu göstermeye devam ediyorlar. İlk turda güçlü rakipleri Levallois’yı 0-2 ile süpürdükten sonra yarı finalde de bir diğer güçlü rakip Monaco’ya deplasmanda 2 maçı kaybettikten sonra burada kendi sahalarında ilk tamam mı devam mı maçını kazandılar, kolay lokma olmadıklarını gösterdiler. 82-76 ile kazandıkları o maçta eski dost Hrovat 19 sayı, 9 ribaund, 4 asist, Bibbins 16 sayı, 3 ribaund, 7 asist, Jefferson 14 sayı, 3 ribaund, 6 asist ve Chikoko 12 sayı, 8 ribaund ile yükü çok iyi paylaşmışlardı. 

Monaco tarihinde ilk kez yer aldığı Euroleague’de play-off bileti kapmış, çok değerli ve önemli bir kadroya sahip. Ancak Pro A play-off’larında çok zorlanıyorlar. İlk turda Strasbourg karşısında yaşadıkları sıkıntıları burada ilk 2 maçı evlerinde oynadıkları için pek yaşamadılar ama deplasmandaki ilk maçı kaybederek yine zorlanabileceklerinin sinyallerini de verdiler. 82-76 kaybettikleri maçta ev sahibinin kollektif hücumlarına karşı savunmada çözüm üretemedikleri gibi hücumda da James ile Bacon ikilisinden gelen toplam 39 sayı yeterli olmamış, diğer silahları devreye sokamamışlardı. 

Orthez evindeki maçta hücumda yükü dağıtmış ve savunmada James ile Bacon dışında diğer isimlerin devreye girmesini engelleyerek Monaco’yu 80 sayının altında tutmuştu. Bu formül sayesinde seriye tutunmuşlardı. Şimdi sahalarında bir kez daha tamam mı devam mı sloganıyla maça çıkacaklar. Aynı formülü tekrarlamak isteyeceklerdir. Elbette Monaco da özellikle Diallo ve Hall gibi gibi alternatif silahşarı devreye sokup, çember altı üretimi ile cevap verebilir, halen serinin mutlak favorisi konumundalar. Ama ben son maçta aldığı moralle Orthez’in kendi sahasında direnebileceğini, kaybetse de handikapta kalabileceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.47
Rexbet Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Endonezya – Suudi Arabistan İddaa Tahmini 01.07.22

2023 FIBA Dünya Kupası Asya elemeleri C grubu 5. maçında Endonezya Cuma günü saat 15:30’da …