Anasayfa / Dallas Mavericks / Philadelphia 76ers – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 06.02.24

Philadelphia 76ers – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 06.02.24

NBA Doğu Konferansı ekibi Philadelphia 76ers Salı günü saat 03:00’da Batı ekibi Dallas Mavericks ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad ev sahibi lehine 1.5 handikap belirlemişler. 

Sixers, süper yıldızı Embiid’in devam eden sakatlığı nedeniyle zor bir dönemden geçiyor. Son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler ve bu nedenle de 30 galibiyette kaldılar. Yüzde 62.5 galibiyet oranıyla 5. sıraya gerilediler, zirve yarışından uzaklaştılar. Evlerindeki son maçta da konferansın orta şekerli takımlarından Nets karşısında özellikle savunmada hiç varlık gösterememişler ve tam 15 sayı fark yemişlerdi! Sadece Embiid değil, Melton, Covington ve Batum’dan da faydalanamayacakları gibi Harris’in durumu da belirsiz. 

Mavs’da da aslında işler pek yolunda değil, son 4 maçlarından 3 tanesini kaybettiler ve bu nedenle de 26 galibiyette kaldılar. Yüzde 53.1 galibiyet oranıyla 8. sırada yer aldılar, play-off potasından 2 galibiyet uzaktalar. Deplasman karnelerine baktığımıda ise Doğu’daki denk rakiplerinden Hawks’ı 5 sayı ile geçerken, Batı’nın zirve ekiplerinden Wolves’a ise direnememişler, 34 sayı fark yemişlerdi. Ancak bu maçta hem Doncic hem de Irving’in sağlıklı şekilde sahada olacaklarını belirtelim, Exum ve Lively’den ise faydalanamayacaklar… 

Normal şartlarda Embiid forma giyebilseydi Sixers evinde favori derdik ama Doncic-Irving ikilisini aynı anda sağlıklı şekilde kullanacak olan Dallas karşısında evlerinde de olsalar Embiid dışında Melton, Covington, Batum gibi diğer tamamlayıcı silahlarından da yoksunken işlerinin zor olacağını düşünüyorum. Play-off potasından uzaklaşmamak adına şiddetle galibiyete ihtiyacı olan Dallas’ın zor da olsa kazanabileceğini öngörüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.49
Betroad Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Utah Jazz – San Antonio Spurs İddaa Tahmini 26.02.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Utah Jazz Pazartesi günü saat 04:00’da San Antonio Spurs ile karşılaşaacak. …