Anasayfa / NBA / Philadelphia 76ers – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 11.01.23

Philadelphia 76ers – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 11.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Philadelphia 76ers, salıyı çarşambaya bağlayan gece saat 03:00’te Detroit Pistons ile Wells Fargo Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını konuk takım lehine 9.5 olarak belirlemiş.

Son dönemde galibiyetler toplamaya devam eden Philadelphia 76ers oynadığı son 5 maçtan 4 galibiyet koparmayı başardı. Bu maçların üçünde Joel Embiid’den yoksun olan ekipte Embiid’in ayağındaki sakatlık nedeniyle bu gece için sağlık durumunun belirsizliğini koruduğu açıklandı. Öte yandan takıma tekrar dönen Tyrese Maxey Embiid’in yokluğunda verdiği katkıyla birlikte takımın hanesine artı yazdırmaya devam ediyor. James Harden’ın çok olgun oyun kurucu performansıyla birlikte 24-15’e kadar yükselen takım 5. sırada bulunuyor ve Cleveland’ın 1.5 maç gerisinde.

Detroit Pistons son dönemde Orlando ve Minnesota galibiyetlerinin yanı sıra Golden State’i de deplasmanda son saniye basketiyle mağlup etmeyi başarmıştı. Son maçta bu geceki rakibini konuk eden ekip maçtan 123-111’lik skorla mağlup ayrılmıştı. Elinden ameliyat olacağı için yaklaşık 1 ay sahalardan uzak kalacak Marvin Bagley’nin yanı sıra sakatlığı devam eden Jalen Duren da bugün forma giyemeyecek. Takımın en skorer ismi olan Bojan Bogdanovic ise bu gece bu sezonki ikinci maçını kaçıracak.

İki takım arasında net bir kalite farkı var. Philadelphia 76ers gittikçe daha oturaklı bir takım haline geldi ve rakiplerine büyük zorluklar çıkardı son dönemde. Hâlâ sıralamada istedikleri yerde değiller ama tırmanabilecek güçte olduklarını söyleyebiliriz. Detroit Pistons cephesi son dönemlerde eldeki malzemeye göre iyi şeyler başardı fakat bugün Bogdanovic, Duren ve Bagley gibi skorer isimlerden yoksun olacaklar. Ev sahibi ekibin çift haneli bir şekilde galip gelmesini bekliyorum.

Eksikler:

Philadelphia: Joel Embiid (gtd)
Detroit: Isaiah Livers (gtd), Marvin Bagley, Bojan Bogdanovic, Jalen Duren 

İddaa Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.58
intobet Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.77
Güven Endeksi: 8

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors İddaa Tahmini 31.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Oklahoma City Thunder, pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 04:00’te Golden State Warriors …