Anasayfa / Ayos Konyaspor / Pınar Karşıyaka – Ayos Konyaspor İddaa Tahmini 19.05.23

Pınar Karşıyaka – Ayos Konyaspor İddaa Tahmini 19.05.23

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 30. ve son hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka Cuma günü saat 19:00’da Ayos Konyaspor ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ilk yarıdaki toplam baremi 86.5 olarak açıklamılar.

Kaf-Kaf her ne kadar BCL’de istediğini alamamış olsa da ligde ana hedefi olan ilk 4 sırayı yani play-off’a ev sahibi avantajı ile girmeyi garantilemiş durumda. Bununla beraber bu maçı kazanmaları ve Efes’in son maçını kaybetmesi durumunda ikili averajda üstün oldukları için sezonu 3. sırada bitirme durumları var. Kaybetmeleri ise yerlerini değiştirmeyecek, sezonu 4. sırada bitirecekler ve Bursaspor ile eşleşecekler. Evlerindeki son 3 maça baktığımızda tamamını kazandıklarını gördük ve bilzere 181, 177, 168 sayı izletmişlerdi o maçlarda.

Konyaspor ise geçtiğimiz haftalarda ligden düşmesi netleşen bir takım, dolayısıyla son maçlarda sadece prestij ve veda için çıkıyorlar. Bu maçla beraber de sonuç ne olursa olsun BSL maceraları en azından gelecek sezon için devam etmeyecek. Tabi bu durumun da etkisiyle son maçları üst üste kaybederken savunmayı da iyice boşadıklarını gördük, artık yabancı oyuncular da tempo yapıp istatistiklerine oynuyorlar ve son 2 maçta bizlere 188 ile 178 sayı izletmişlerdi bu paralelde. Sakatlıkları bulunan Morgan ve Perez’den bu maçta da faydalanamayacaklar.

Karşıyaka’nın evinde yüksek tempoda oynadığını biliyoruz ve iddiası bulunmayan Konyaspor da son maçlarda savunmayı tamamen boşlamış durumda. Karşıyaka’nın evindeki son 3 maçından ikisinde tempo ilk yarıdan yükselmiş ve 86 baremi aşılmıştı. Konyaspor’da da durum aynı, son 3 maçlarından ikisinde daha ilk yarıdan 87 ve 94 sayı çıkmıştı! Kaf-Kaf’ın 3. sıra için iddiasını sürdürmesi için kazanması gerekiyor ve bu nedenle de işi rölantiye almayacaktır. Maça tempolu ve istekli başlamalarını, Konyaspor’un da en azından ilk yarıda direnmesini bekliyorum. Bu nedenle de ilk yarıdan 86 bareminin aşılacağını öngörüyorum. 

İddaa Oranı: İY ÜST (86.5) – 1.55
intobet Oranı: İY ÜST (86.5) – 1.77
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Caribbean Storm Islands – Sabios de Manizales İddaa Tahmini 08.06.23

Kolombiya Ligi B grubu mücadelesinde Caribbean Storm Islands Perşembe günü saat 04:00’da Sabios de Manizales …