Anasayfa / İddaa Tahminleri / Pınar Karşıyaka – Petkim Spor İddaa Tahmini 08.01.22

Pınar Karşıyaka – Petkim Spor İddaa Tahmini 08.01.22

ING Basketbol Süper Ligi 16. hafta mücadelesinde, İzmir derbisinde, Pınar Karşıyaka Cumartesi saat 18:00’da Petkim Spor ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın lehine 9.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı 11.5 olarak açıklamış.

Kaf-Kaf son haftalarda hem BCL hem de BSL sahnesinde bir düşüş yaşıyor. Elbette bunda yaşanan sakatlıkların da etkisi büyük. BSL’de üst üste 2 maçlarını kaybettikten sonra son maçta M’Baye, Roll ve Semih’den yoksun olmalarına rağmen deplasmanda vasat rakipleri Büyükçekmece’yi Yunus Emre’nin kariyer performansı eşliğinde 78-92’lik skorla rahat yenmişlerdi. Kötü gidişe dur dedikleri gibi 10 galibiyete ulaşarak ilk 4 yarışından da kopmadılar, averajla 5. sırada yer alıyorlar Galatasaray’ın arkasında. 

Petkim bu sezonun en zayıf halkası konumunda, 14 maçtan 12 tanesini kaybettiler ve puan tablosunun son sırasına demir atmış durumdalar. Kötü gidişatın faturasu koç Sevim’e kesildikten sonra göreve koç Gören getirildi. Geçen hafta takımda yaşanan COVID vakaları nedeniyle maç yapamamışlardı, dolayısıyla koç Gören ilk kez takımın başında yer alacak. 26 Aralık’taki son maçlarında konuk ettikleri denk rakiplerinden Merkezefendi’ye 70-89 gibi farklı yenildiklerinin, Yalovaspor karşısında aldıkları galibiyetin tamamen tesadüf olduğunu gösterdiklerini belirtelim. 

Karşıyaka son haftalarda istikrarlı bir performans sergilemiyor ve sezonun bu bölümünde tekrar ritmlerini yakalayabilmek, evlerinde kaybettikleri maçlar için taraftarlarına kendilerini affettirmek durumundalar. Bu nedenle de ligin en zayıf takımı konumundaki Petkim karşısında, İzmir derbisinde sürprize izin vermeyeceklerini, Büyükçekmece maçında olduğu gibi işi baştan sona ciddiye alacaklarını ve Roll, Mbaye, Semih gibi önemli eksikleri bulunsa da Taylor, Colson, Blackmon, Tyus gibi tecrübeli yabancılar ve Can, Berkan, Burak Can, Mahir gibi verimli yerlileler zorlanmadan kazanacaklarını, çift haneli farkları yakalayacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.66
Rexbet Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Eurocup iddaa tahmin ve analizleri

Gran Canaria – Promitheas İddaa Tahmini 26.01.22

7DAYS EuroCup B grubu 11. hafta mücadelesinde Gran Canaria Çarşamba saat 23.00’da Promitheas ile karşılaşacak. …