Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Porto Riko – Kolombiya İddaa Tahmini 12.11.22

Porto Riko – Kolombiya İddaa Tahmini 12.11.22

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri 2. tur F grubu mücadelesinde Porto Riko Cumartesi günü saat 03:10’da Kolombiya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişler.

Porto Riko kıtanın ekol ülkelerinden birisi. Bu elemelerde şuana kadar pek istediklerini alamadılar, 8 maçtan sadece 4 tanesini kazanabildiler ama halen ilk 3 ya da en iyi 4. için şansları önemli ölçüde devam ediyor. Son olarak AmeriCup’da alternatif bir kadroyla oynamalarına rağmen yine vasat bir kadroyla oynayan ABD’ye çok iyi direnmişler ama 1 sayı farkla yenilerek çeyrek finalde yenilmişlerdi. Kadrolarına baktığımızda ise Conditt, Stephen Thompson, Gian Clavell, Mojica, Tremont Waters, Collier takımın öne çıkan isimleri konumundalar.

Kolombiya ise kıtanın vasat basketbol ülkelerinden birisi. Nitekim bu grupta da 3 galibiyetle son sırada yer alıyorlar ama onların da halen matematiksel olarak 4 hatta 3. sıra için şansları devam ediyor. Koç Moreno’nun elindeki kadroya baktığımızda yolu ülkemizden geçmiş tecrübeli uzun Juan Tello Palacios, Michall Jackson ve Galatasaray’da forma giymekte olan Angola öne çıkan isimler konumundalar. 

İki takım arasında bana göre net anlamda bir kalite ve seviye farkı var. Porto Riko her alanda rakibinden birkaç adım önde ve evinde ağır favori konumunda. Özellikle Clavell ve Waters liderliğinde tempoyu istedikleri gibi kontrol ederek taraftar desteğiyle beraber rahat skor üreteceklerini, Kolombiya’nın sınırlı kadrosuyla onlara cevap veremeyeceğini düşünüyorum. Porto Riko’nun handikapı geçerek kazanmasını bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.48
intobet Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Slovenya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

KK Krka – KK Sentjur İddaa Tahmini 29.11.22

Slovenya Ligi 8. hafta mücadelesinde KK Krka Salı günü saat 21:00’da KK Sentjur ile karşılaşacak. …