Anasayfa / Aris / Promitheas – Aris İddaa Tahmini 23.05.24

Promitheas – Aris İddaa Tahmini 23.05.24

Yunanistan Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Promitheas Perşembe günü saat 20:15’de Aris ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 9.5 handikap belirlemişler. 

Promitheas sezonu 4. sırada bitirdiği için seriye saha avantajı ile başlamıştı ve ilk maçını da burada 79-60 ile kazanarak bu avantajını iyi kullanmıştı. İkinci maçta ise Selanik’te bu kez rakibi karşısında epey zorlanmış, uzatmanın ardından 89-85’lik skorla kaybetmişti. Şimdi evlerinde tamam mı devam mı maçına çıkacaklar. O son maçta olduğu gibi Hale, Hamilton, Cowan, Echenique en önemli kozları olacak. 

Aris normal sezonu 5.sırada bitirip play-off biletini kaparak aslında ana hedefini gerçekleştirmiş oldu. Buradan sonrası onlar adına ekstra bir başarı olacaktı. Nitekim deplasmandaki ilk maçta tam 19 sayı fark yediler. Ama ikinci maçta Selanik’te, evlerindeki ateşli taraftarlarının itici gücü sayesinde uzatmada kazanarak bir umut diyerek seriyi 3. ve son maç için tekrar Patras’a taşımayı başardılar. 

İki takım arasındaki seviye farkını ilk maçın gösterdiğini düşünüyorum. Selanik’teki maçta Aris taraftarını arkasına alarak ancak uzatmada kazanabilmişti ama onlar da serinin ilk maçta bittiğinin bence farkındalar. Promitheas’ın Hale ve Cowan gibi iki kaliteli guard liderliğinde evinde yine hata yapmayacağını, kazanırken yine dominant bir oyunla, çift haneli farkları göreceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.72
intobet Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.95
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Capitanes de Arecibo İddaa Tahmini 23.06.24

Porto Riko Ligi A grubu mücadelesinde Piratas de Quebradillas Pazar günü saat 03:00’da Capitanes de …