Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Romanya – Belarus İddaa Tahmini 13.08.21

Romanya – Belarus İddaa Tahmini 13.08.21

2023 FIBA Dünya Kupası ön elemeleri kapsamındaki D grubu mücadelesinde Romanya Cuma saat 19:30’da Belarus ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 8.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 6.5 olarak açıklamış. 

Romanya şuana kadar oynadığı 3 maçı da kaybetti. Artık tek şansları kaldı, o da bu maçı minimum 6 sayı farkla kazanmak. Son 2 maçlarında da aslında iyi direnç göstermişlerdi. Deplasmanda bu maçtaki rakipleri Belarus’a 5 ve güçlü Letonya’ya 10 sayı farkla yenilmişlerdi. O son maçta Letonya karşısında Richard 17 sayı ile takımını sırtlarken Uta 13 sayı ve Nicolescu ise 12 sayı ile katkı vermişlerdi. 

Belarus ise 3 maçtan sadece birini kazanabildi ki o da bu maçtaki rakipleri Romanya karşısında kendi sahalarında aldıkları 5 farklı galibiyetti. Dolayısıyla bu maçı kaybetseler de 5 sayı üstünde bir fark yemezlerse yine turu geçip elemelere katılma hakkı kazanan ekip onlar olacaklar. Son maçta kendi sahalarında Letonya’yı ağırlamışlar, tecrübeli uzun Parakhouski’yi dinlendirdikleri o maçı tam 23 sayı farkla kaybetmişlerdi. Rubinsztejn ve Stabrouski 15’er sayıyla ayakta kalan yegane isimler olmuşlardı. Tabi Sitnik, Beliankou, Blizniuk, Salash gibi isimlere de çok az süre vermiş olduklarını belirtelim. 

Aslında iki takım arasında kalite ve basketbol kalitesi anlamında ciddi farklar yok. Romanya, Richard ve Cate ikilisinden aynı anda yüksek verim alabilse rakibini yenebilecek güçte hatta. Son maçta olduğu gibi Uta ve Nicolescu gibi x-faktörleri bu tamam mı devam mı maçında da devreye sokacaklarını düşünüyorum. Kendi sahasında bile zorlandıkları Romanya karşısında Belarus’un yine ecel terleri dökeceğini, ev sahibi avantajını da kullanacak olan Romanya’nın kaybetse de handikapta kalacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+8.5) – 1.47
Bets10 Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.82
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Pesaro – Venezia İddaa Tahmini 18.09.21

Bologna’nın ev sahipliğinde oynanacak olan İtalya Süper Kupa çeyrek final mücadelesinde Pesaro Cumartesi saat 13:00’da …