Anasayfa / İddaa Tahminleri / Sacramento Kings – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 14.03.24

Sacramento Kings – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 14.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Sacramento Kings Perşembe günü saat 05:00’da Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda ev sahibi lehine 5.5 handikap belirlemişler. 

Kings son 4 maçından 3 tanesini kazandı ve bu sayede de 37 galibiyete ulaştılar, kendilerine 7. sırada yer buldular. Artık hedefledikleri play-off yarışından sadece 1 adım uzaktalar! Evlerindeki son maçlarında Doğu’nun güçlü ekiplerinden Bucks’ı tam 35 sayı farkla ezip geçmişlerdi. O maçta Fox 29 sayı, 6 ribaund, 7 asist ile yıldızlaşırken, Monk 25 sayı, 5 ribaund, 5 asist ve Sabonis 22 sayı, 11 ribaund, 8 asist ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi. Bu maç öncesi Huerter ve Murray gibi iki önemli ismin durumları belirsiz, Lyles ve Vezenkov’dan ise faydalanamayacaklar. 

Lakers cephesinde ise işler yolunda diyebiliriz, toparlanmaya başladılar sezonun bu kritik döneminde. Nitekim son 2 maçlarını üst üste kazanarak moralli geliyorlar bu zorlu deplasmana. Topladıkları 36 galibiyetle de play-off potasından artık sadece 2 galibiyet uzaktalar. Son deplasman maçlarında ise Los Angeles derbisinde konuk oldukları ezeli rakipleri Clippers’ı 4 sayı farkla geçmeyi bilmişlerdi. Reddish, Vanderbilt, Vincent, Wood bu maçta da eksik listesinde yer alıyorlar.

Kağıt üstünde elbette Lebron ve Davis faktörü ile beraber Lakers deplasmanda olmasına rağmen bir adım önde. Ancak konu son maçlarda sahaya konan basketbol seviyesine gelince Kings de onlara karşı özellikle evinde geri adım atacak, kolay lokma olabilecek bir takım değil. Formda yıldızlar Fox ve Sabonis’in takımlarını ayakta tutacaklarını, en azından kaybetseler bile handikapı koruyabileceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+5.5) – 1.43
Hovarda Oranı: MS 1 (+5.5) – 1.57
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …