Anasayfa / Houston Rockets / San Antonio Spurs – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 05.03.23

San Antonio Spurs – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 05.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Pazar günü saat 04:00’da Houston Rockets ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.66 olarak açıklamışken intobet ise oranı 1.95 olarak belirlemiş. 

Spurs konferansın zayıf halkalarından birisi. Şimdiye kadar çıktıkları 63 maçtan 16 tanesini kazandılar ve 14. sırada yer aldılar. Herhangi bir iddiaları yok ve sezonun geri kalanını sadece formalite için oynuyorlar ama buna rağmen son 2 maçta bir ritim yakaladılar, üst üste 2 galibiyet elde ettiler. Önce deplasmanda Jazz’ı 8 sayı farkla sonra da içerde Pacers’ı 11 sayı farkla, net skorlarla geçmişlerdi. O son maçta çaylak Polonyalı Sochan 22 sayı, 13 ribaund ile yıldızlaşırken, Collins 18 sayı, 6 ribaund, 5 asist, Graham 18 sayı, 6 ribaund, 4 asist ve Vassell 18 sayı ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. Branham, Keldon Johnson, Vassell, McDermott, Romeo Langford ve Birch’den bu maçta faydalanamayacaklar. 

Rockets’ın durumu ise rakibinden de daha kötü. Onlar 62 maçtan sadece 13 galibiyet çıkarabildiler, yüzde 21 ile tüm ligin en kötü galibiyet yüzdesine sahip takımı konumundalar. Tahmin edeceğiniz üzere deplasman karneleri de ciddi sıkıntılı zaten. Evden uzaktaki son 6 maçlarını da üst üste kaybettiler. Son 2 maçta Warriors’a 15 ve Blazers’a 17 sayı gibi ciddi farklar yenilmişlerdi. 2 Mart’taki son sınavlarında ise konuk ettikleri Grizzlies’a 99-113 ile yine farklı kaybetmekten kurtulamadılar. Tate dışında eksikleri yok. 

İki takımın son karşılaşmasında, 20 Aralık 2022’de, Spurs deplasmanda olmasına rağmen rakibini tam 19 sayı farkla ezip geçmişti. Evet o maçta öne çıkan isimlerden Branham, Vassell, McDermott bu kez forma giyemeyecekler ama son döenmde onlarsız çıktıkları maçlarda da Collins, Sochan, Graham gibi alternatif isimlerle de maç kazanmayı bilmişlerdi. Bu kez evlerinde oynamanın da avantajıyla beraber dişlerine göre olan rakiplerini yine yenebileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.66
intobet Oranı: MS 1 – 1.95
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 25.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Memphis Grizzlies Cumartesi günü saat 03:00’da Houston Rockets ile karşılaşacak. Hem …