Anasayfa / Hazırlık Maçları / Senegal – Yeşilburun İddaa Tahmini 19.08.22

Senegal – Yeşilburun İddaa Tahmini 19.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Senegal Cuma günü saat 22:00’da Yeşilburun ile karşılaşacak. intobet misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Senegal, son Afrobasket’i bronz madalyayla bitirmiş, kıtanın önde gelen basketbol ülkelerinden birisi. Dolayısıyla kıtayı Dünya Kupası’nda da temsil etme yolunda öne çıkan adaylardan biri konumundalar. 25 Ağustos’da başlayacak eleme maçlarının ikinci roundu öncesi Yeşilburun ile 2 gün önce yine bu sahada karşılaşmışlar ve ilk 3 çeyrek zorlansalar da son çeyrekte vites arttırarak 89-72 gibi net bir skorla kazanmışlardı. Badiou, Sylla, Ndoye ve Dieng gibi önemli silahlara sahipler. 

Yeşilburun ise kıtanın son yıllarda yükselişe geçen ülkerinden birisi. Tabi bunun temel nedeni Real Madrid’in dev uzunu Tavares’in varlığı. Ancak ilk maçta bu sahada Senegal karşısında onun da yeterli olmadığını gördük çünkü Senegal’in de Dieng ve Ndoye gibi etkili uzunları vardı. İki gün önceki o maçta 3. çeyreğe kadar direnip farkı kapatıp hatta öne de geçmişlerdi ama son çeyrekte nefesleri yetmeyince farklı yenilmekten kurtulamadılar.

İki günceki karşılaşmalarında olduğu gibi yine ev sahibi Senegal’i favori görüyorum. Açıkçası o maçta gelen 17 sayılık fark bence sürprizdi, bu maçta öyle bir fark beklemiyorum. Ama daha geniş ve kaliteli bir kadrosu bulunan Senegal’in saha avantajını da kullanarak yine hata yapmayacağını, bu kez daha biraz daha farkla kazanarak elemelere yüksek moralle ve motivasyonla giren taraf olacağını öngörüyorum. 

İddaa Oranı: –
intobet Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.72
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

AS Monaco – Roanne İddaa Tahmini 02.10.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 3. hafta mücadelesinde AS Monaco Pazar günü saat 18:00’da Roanne …