Anasayfa / FIBA Şampiyonlar Ligi / Telekom Bonn – Manresa İddaa Tahmini 14.03.23

Telekom Bonn – Manresa İddaa Tahmini 14.03.23

FIBA Şampiyonlar Ligi Top 16 J grubu 5. maçında Telekom Bonn Salı günü saat 22:00’da Manresa ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misafir takım lehine 8.5 handikap belirlemişler.

Bonn bu sezonun flaş takımlarından birisi ve burada da dörtte dört yaparak çeyrek final biletini garantilemiş durumdalar. Bu maçlarda da ortalama 15 sayı farkla üstünlük kurmuşlardı rakiplerine! Son olarak yine bu sahada konuk ettikleri Rytas’ı tam 27 sayı farkla geçmişlerdi ve ardından da ligde konuk ettikleri Wurzburg’u 21 sayı farkla yenerek ne kadar formda ve dominant bir ekip olduklarını tekrar göstermişlerdi. 

Manresa ise 4 maçtan 3 galibiyet çıkardı ve bu galibiyetler arasında Rytas’ı da 13 sayı farkla geçtikleri için bu maçı kaybetseler de aslında çeyrek final biletini garantilemiş durumdalar. Onlar yenilip Rytas kazansa bile son maçta Litvanya temsilcisine kaybetseler de minimum 13 üzeri fark yemezlerse yine de çeyrek finale biletini kapmış olacaklar. Burada BCL’deki başarılı performanslarını ise liglerine yansıtamadılar, düşme potasında yer alıyorlar ve son maçlarında da Barça deplasmanında hiç varlık gösteremeden tam 21 sayı fark yemişlerdi!

İki takım arasında kağıt üstünde belki ciddi farklar yok diyebiliriz ama konu sahada oynanan basketbol seviyesine ve istikrara gelince Bonn’nu bir değil bir kaç adım önde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bonn her ne kadar çeyrek finali garantilemiş olsa da liderliği de garantilemek ve daha iyi bir eşleşme bulabilmek adına bu maçı da ciddiye alacaktır. Zaten bu sezon hiçbir maçta disiplinli elden bırakmadıklarını, makine düzeyinde oynadıklarını biliyoruz. Shorts, Malcolm, Hawkins liderliğinde bir kez daha kazacaklarını, ilk maaçta deplasmanda 18 sayı fark attıkları rakiplerine yine çift haneli farklarla üstünlük kuracaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-8.5) – 1.55
Hovarda Oranı: MS 1 (-8.5) – 1.78
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New York Knicks – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 28.03.23

NBA Doğu Konferansı ekiplerinden New York Knicks Salı günü saat 02:30’da Batı ekibi Houston Rockets …