Güncel
Anasayfa / Darüşşafaka Lassa / Tofaş – Darüşşafaka Lassa İddaa Tahmini 24.03.24

Tofaş – Darüşşafaka Lassa İddaa Tahmini 24.03.24

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 24. hafta mücadelesinde Tofaş Pazar günü saat 20:30’da Darüşşafaka Lassa ile karşılaşacak. İntobet toplam sayı limitini 171.5 olarak açıklamışken iddaa ise bu maça oran açmamış.

Tofaş her ne kadar BCL’de şansının da yardımıyla çeyrek final biletini kapmış olsa da ligde işler istediği gibi girmiyor… Koç Ene’nin öğrencileri son 3 maçlarını üst üste kaybettiler ve bu nedenle de 9 galibiyette kaldılar, play-off yarışından 3 adım geride kaldıkları gibi düşme potası ile aralarındaki fark ise sadece 2 galibiyet olmuş durumda yani tehlikeli sularda yüzüyorlar! Evlerindeki son maçta ise güçlü Anadol Efes’e karşı etkili bir hücum performansı ile direndiklerini ama 93-95 ile kaybettiklerini görmüştük. Geçen hafta da denk rakiplerden Telekom karşısında Ankara’da işi yine son topa taşımışlar ama bu sefer de 87-83 ile kaybetmişlerdi.

Daçka ise çalkantılı bir sezon geçiriyor olmasına rağmen sezon ortasında göreve gelen koç Tamsöz yönetiminde iyi işler çıkarıyor ve son 4 maçtan ikisini kazanarak 11 galibiyete ulaştılar. Hedefledikleri play-off potasından sadece 1 adım uzaktalar. Deplasman karnelerine baktığımızda ise sonuçlardan bağımsız olarak yüksek tempoda, bol skorlu mücadeleler çıkardıklarını görüyoruz. O maçlarda sırasıyla 184 sayı ve 173 sayı izletmişlerdi bize. Geçen hafta da zayıf Samsunspor’u İstanbul’da 108-78 gibi net bir skorla ezip geçmişlerdi.

Play-off yarışını yakından ilgilendiren bir karşılaşma olacak. Özellikle ev sahibi Tofaş’ın mutlaka kazanması gereken bir maç, yoksa artık play-off potası ile aralarındaki makas iyice açılacak. Bu nedenle de bildikleri sevdikleri yüksek tempo ve hücum odaklı basketbolu ortaya koymak isteyeceklerini, koşmayı seven Daçka’nın da onlara çanak tutacağını düşünüyorum. Bir tarafta Winston ile Homesley diğer tarafta Woodard, Abdur-Rahkman, Adams gibi silahlar varken karşılıklı olarak 85 baremini aşmaları beni şaşırtmaz. 

İddaa Oranı: –
intobet Oranı: ÜST (171.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İtalya Serie A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Pesaro – Pistoia İddaa Tahmini 13.04.24

İtalya Lega Basket Serie A 27. hafta mücadelesinde Pesaro Cumartesi günü saat 21:30’da Pistoia ile …