Anasayfa / AEK Atina / Türk Telekom – AEK İddaa Tahmini 31.03.21

Türk Telekom – AEK İddaa Tahmini 31.03.21

FIBA Şampiyonlar Ligi Top 16 grubu 5. hafta mücadelesinde Türk Telekom Çarşamba saat 19:00’da AEK ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 156.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 158.5 olarak belirlemiş.

Temsilcimiz 4 maçın ardından sadece bir galibiyet alabildi ama buna rağmen gruptan çıkma şansı devam ediyor. Bunun için bir kaç senaryo var; bu maçta AEK’yı 10 ve üstü farkla yeni son hafta da Strasbourg’u farktan bağımsız yenerse; AEK’yı 9 ve altı farkla yenip, son hafta Strasbourg’u yenerse artı Novgorod da deplasmanda AEK’yı yenerse; AEK’ya 9 farkla yenilip son hafta Strasbourg’u yenerse artı AEK içerde Novgorod’u yenerse ve son durumda Telekom’un genel averajı AEK’dan iyi olursa ya da farktan bağımsız bu maçta AEK’yı yenip son hafta Strasbourg’a yenilirse, Novgorod ise son 2 maçını kazanırsa bu durumda AEK, Strasbourg, Telekom arasındaki üçlü averajdaki en iyi takım gruptan çıkabilir. 

Yukarıda bahsettiğim senaryolardan AEK’nın da durumunu da anlayabiliriz. Yunan ekibinin kuşkusuz artısı bizden bir galibiyet önde olması. Ancak onlar da oyuncuların maaşlarının yatmadığı ve hatta bu nedenle de Rogkavopoulos’un takımla çalışmadığı, maça da çıkmayı reddettiği haberleri var. Uzun bir süredir forma giyemeyen Moreira ise iyileşti ve bu maçta süre alması bekleniyor. BCL’deki son 2 maçlarında Strasbourg’dan 18 ve Novgorod’dan tam 28 sayı fark yemelerinin açıklaması da yapılmayan ödemeler olabilir doğal olarak. 

Telekom, Eric’i CSKA’ya yaptırdıktan sonra çemberi savunmada çok zorlanıyor, savunma dirençleri ciddi anlamda düşmüş durumda. Son haftalarda bunu hem BCL hem de BSL maçlarında gördük. Hücumda Wiltjer ve Dekker liderliğinde bir şekilde 80 sayıları geçiyorlar ama bu “olmayan” savunmayla işleri çok zor. İki kulvardaki son 3 maçlarında da bu paralelde bizlere 187, 178 ve 179 sayı izletmişlerdi. Bu maçta da AEK’nın Langford ve Macon liderliğinde 80 sayılara rahatlıkla ulaşıp geçeceğini, iki takımın da kazanmak zorunda olduğu bu maçta hücum performanslarını arttırarak bizlere bol skorlu bir mücadele izleteceklerini tahmnin ediyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (156.5) – 1.50
Bets10 Oranı: ÜST (158.5) – 1.82
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Glasgow Rocks – Manchester Giants İddaa Tahmini 16.04.21

İngiltere Ligi mücadelesinde Glasgow Rocks Cuma saat 21:30’da Manchester Giants ile karşılaşacak. İddaa misafir takım …