Anasayfa / BKT EuroCup / Venezia – Prometey İddaa Tahmini 30.01.24

Venezia – Prometey İddaa Tahmini 30.01.24

BKT EuroCup A grubu 17. hafta mücadelesinde Venezia Salı günü saat 22:00’da Prometey ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 170.5 olarak açıklamışken intobet ise limiti 172.5 olarak belirlemiş.

Venezia son 3 maçtan ikisini kazandı ama 6 galibiyette kaldı ve artık play-off şansları bulunmuyor, kalan 2 maçlarını kazansalar bile 3 galibiyetlik farkı kapatamıyorlar… Diğer yandan evlerindeki son 3 maçlarına baktığımızda ikisinde hücum odaklı basketbolun hakim olduğunu görebiliriz, bize sırasıyla 186 sayı ve 202 sayı izletmişlerdi. Haftaiçi de Serie A’da konuk ettikleri bir diğer EuroCup ekibi Trento’yu 93-68’lik skorla ezip geçmişlerdi.

Ukrayna ekibi ise son 4 maçtan 3 tanesini kazanarak 9 galibiyete ulaştı ve bitime 2 hafta kala play-off biletini kapmış oldu. Şimdi hedefleri 1 adım uzakta oldukları 4. sıraya tırmanarak play-off’lara saha avantajı ile girmek olacak. Evden uzaktaki performanslarına baktığımızda ikisinde ortak noktanın bol skor olduğunu görebiliriz, o maçlarda sırasıyla 177 sayı ve 218 sayı üretilmişti! March, Agada, Clavell, Balvin, Kennedy, Gray gibi önemli skor opsiyonlarına sahipler. 

Kağıt üstünde iki takım arasında pek fark yok ama tabi Venezia’nın artık iddiasının kalmamış olması işin rengini değiştiriyor. Aksine Prometey’in ise 4. sıra yani play-off ev sahibi avantajı için iddiası var, bu nedenle de deplasmanda olmalarına rağmen işi sıkı tutacaklarını düşünüyorum. Onlar adına işi sıkı tutmak da yüksek tempo ve hücumdan geçiyor. İddiası olmayan Venezia’nın da savunmada diremeyeceğini, atarak rakibine eşlik edeceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (170.5) – 1.49
intobet Oranı: ÜST (172.5) – 1.66
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Metropolitan Levallois – Nancy İddaa Tahmini 02.03.24

Fransa Betclic ELITE Pro A 24. hafta mücadelesinde Metropolitan Levallois Cumartesi günü saat 20:30’da Nancy …