Anasayfa / İddaa Tahminleri / Venezia – Reggio Emilia İddaa Tahmini 20.05.24

Venezia – Reggio Emilia İddaa Tahmini 20.05.24

İtalya Lega Basket Serie A çeyrek final serisi 5. ve son maçında Venezia Pazartesi günü saat 21:45’de Reggio Emilia ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 3.5 handikap belirlemişler. 

Venezia normal sezonu 4. sırada bitirerek bu seriye saha avantajı ile başlamıştı. Ancak ilk maçtan evinde 74-82 ile kaybederek soğuk bir duş aldı… Sonrasında evinde kazansa da deplasmandaki ilk maçı da kaybetti, 2-1 geri düştü ve elenme tehlikesi ile karşıya kaldı 4. maçta. Ancak bu sefer deplasmanda olmalarına rağmen kalitelerini konuşturdular ve zor da olsa 92-95 ile kazanarak seriye 2-2 eşitliği getirip saha avantajını da kaptılar. Şimdi kendi sahalarında final maçına çıkacaklar.

Koç Priftis yönetimindeki Reggio Emilia sezonun sürpriz yumurtalarından birisi. Normal sezonu 5. sırada play-off biletini kapmalarının yanı sıra ilk maçta da deplasmanda Venezia’yı devirererek önemli bir avantaj elde etmişlerdi. Ancak 1-2 öne geçtikten sonra evlerinde seriyi bitirme şansını değerlendiremediler, 92-95 ile kaybettiler 4. maçı. Hal böyle olunca da tekrar deplasmanda kazanmak zorundalar, yoksa onlar adına sezon sona erecek. 

İki takım da birbirini birer kez deplasmanda yendi ve bu nedenle de eşitlik bozulmadı şuana kadar. Ancak ben halen kağıt üstünde hem kadro kalitesi hem de koç seviyesi anlamında Venezia’nın bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Son maçı deplasmanda kazanan takım olarak moral seviyeleri de daha yüksek ve bu tamam mı devam mı maçına da evlerinde çıkacaklar. Bu artılarla beraber taraftarları önünde bir kez daha hata yapmayacaklarını, düşük farkla da olsa kazanıp yarı final biletini kapacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.43
intobet Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.60
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Polonya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Trefl Sopot – Wilki Morskie Szczecin İddaa Tahmini 16.05.24

Polonya Ligi final serisi 7. ve son maçında Trefl Sopot Pazar günü saat 21:00’da Wilki …