Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Venezüela – Dominik Cumhuriyeti İddaa Tahmini 30.08.22

Venezüela – Dominik Cumhuriyeti İddaa Tahmini 30.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri E grubu mücadelesinde Venezüela Salı günü saat 01:10’da Dominik Cumhuriyeti ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.48 olarak belirlemişken Rexbet ise oranı 1.65 oalrak açıklamış.

Venezüela kıtanın istikrarlı takımlarından biri. Son yıllarda neredeyse her önemli turnuvada kıtayı temsil ettiler. Bu elemelerde de şuana kadar başarılı sonuçlar aldılar ve Dünya Kupası biletine en yakın takımlardan biri konumundalar. Buraya taşıdıkları 5 galibiyeti Bahamalar’ı deplasmanda 5 sayı farkla geçerek 6 galibiyete çıkardılar, ilk 3 yarışında önemli bir avantaj elde ettiler. O son maçta Carrera 17 sayı, 6 ribaund ve Sojo 17 sayı, 2 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi.

Dominik de rakibi ile aynı konumda. Onlar da kıtanın elit takımlarından biri ve onlar da üst düzey turnuvalarda genelde yer almayı başarıyorlar tıpkı Venezüela gibi. Rakiplerinden farklı olarak onlar buraya 4 galibiyet taşıyabilmişlerdi. Bu gruptakim ilk maçlarında ise zayıf Panama karşısında evlerinde olmalarına rağmen zorlanmışlar ve 70-61 ile kazanarak 5. galibiyetlerine ulaşarak ilk 3 yarışında iddialarını sürdürmüşlerdi. 

Aslında kağıt üstünde iki takım arasında öyle önemli farklar yok. Ama Venezüela’nın evinde oynanacak olmasının yanı sıra daha tecrübeli ve birbirlerini daha iyi tanıyan oyunculara sahip olması onları bir adım öne çıkarmış durumda. Carrera, Sojo, Colmenares gibi tecrübeli isimler liderliğinde ilk 3 yarışındaki bu kritik maçta hata yapmayacaklarını düşünüyorum. Ama Dominik’in de direnç seviyesini düşünerek handikap riskine girmeyeceğim, direkt olarak Venezüela galibiyetini tercih edeceğim. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.48
Rexbet Oranı: MS 1 – 1.65
Güven Endeksi: 8 Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

AS Monaco – Roanne İddaa Tahmini 02.10.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 3. hafta mücadelesinde AS Monaco Pazar günü saat 18:00’da Roanne …