Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / ABD – Kanada İddaa Tahmini 10.09.23

ABD – Kanada İddaa Tahmini 10.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası bronz madalya maçında ABD Pazar günü saat 11:30’da Kanada ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ABD’nin kazanması durumunda toplam limitini 189.5 olarak açıklamışlar. 

ABD genç bir kadroyla ve gerçekten C takımı diyebileceğimiz isimlerle geldi bu turnuvaya. NBA’de bu oyuncular dışında en az 15-20 tane yıldız hatta bir çok süper yıldız sayabiliriz… Açıkçası artık uluslararası basketbol ile aralarındaki makası açabilmeleri için süper yıldızları getirmeleri gerektiğini anlamaları gerekiyor… Diğer yandan herşeye rağmen yarı finalde formda Almanya’ya son topa kadar direndiklerini ve sadece 2 sayı farkla, 111-113 ile kaybettiklerini de unutmayalım. 

Kanada ise tarihinde ilk kez yarı final oynayarak müthiş bir başarıya imza attı. Bunda elbette Gilgeous-Alexander ve Barrett’ın katkısı çok büyüktü. Ancak yarı finalde güçlü Sırbistan karşısında geç ayağa kalktılar ve son çeyrekte hem nefesleri yetmedi artık hem de tecrübe farkı ortaya çıktı. Bu tarihi turnuvada halen ülkelerine madalya ile dönme şansına sahipler, bunun motivasyonu ile ABD’nin müthiş hücum gücüne SGA ve Barrett ile karşılık vermeye çalışacaklar. 

Kuzey Amerika derbisinde iki takımın da tempoyu ne kadar çok sevdiklerini bilerek göz atmaya başlayalım. Ayrıca turnuvanın en skorer 3 takımından ikisinin karşılaşacağını da unutmayalım. ABD yarı finade bizlere tam 224 sayı izletmiş, Kanada’nın maçında da 181 sayı çıkmıştı. Her ne kadar ucunda madalya olsa da final maçı kadar ciddiye almayacaklardır elbette. Bu nedenle de savunma dirençlerinin daha da azalacağını tahmin ediyorum. ABD’nin geniş ve daha kaliteli kadrosuyla galibiyete yakın olduğunu, Kanada’nın ise onlara atarak, en az 95 sayı üreterek karşılık vermesini bekliyorum. Bu nedenle de tercihim ABD galibiyetiyle beraber üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: MS 1 & ÜST (189.5) – 2.08
intobet Oranı: MS 1 & ÜST (189.5) – 2.48
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA Yaz Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 21.07.24

NBA Yaz Ligi yarı final maçında Memphis Grizzlies Pazar günü saat 21:00’da Los Angeles Clippers …