Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Almanya – Sırbistan İddaa Tahmini 10.09.23

Almanya – Sırbistan İddaa Tahmini 10.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası final maçında Almanya Pazar günü saat 15:40’da Sırbistan ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 Sırbitan lehine 3.5 handikap belirlemişler. 

Almanya turnuvanın namağlup takımı! Daha turnuva başlamadan FIBA’nın güç sıralamalarında hep ilk 3 takım arasında gösteriliyor ve gizli altın madalya adayı olarak lanse ediliyordu, bunun da hakkını verdiler. Elbette final oynamaları beklentilerin üstünde, çok büyük bir başarı. Özellikle yarı finalde ABD’yi hem de onların oyunuyla, 113 sayı üreterek yenmeleri alkışları daha da fazla haketmelerine oldu. F.Wagner, Schröder, Lo herkesin dilindeydi ama Bayern’in şutör guardı Obst bu turnuvada adeta seviye atladı, çok özel katkılar verdi. Final de x-faktör olabilir.

Avrupalı gazeteciler Sırplar C takımı ile buraya geldiler gibi saçma açıklamalar yapıyorlar son günlerde… Ne yani Bogdanovic, Guduric, Nikola Jovic, Milutinıv, Avramovic, Dobric normalde bu takımda yer almamalıydı öyle mi, hadi ordan diyorum! Evet Micic ile Jokic büyük eksikler ama Eurobasket 2022’de onlar varken, Bogdan yokken ne halde olduklarını unutmayalım! Çeyrek final bile görememişler ve turnuvayı 9. sırada tamamlamışlardı. Bu turnuvadaki başarı ise o iki yıldız olmayınca takımın üstünden kalkan baskı sayesinde geldi. Bogdan’a tek lider olarak güvenildi, direksiyon kayıtsız teslim edildi ve sonuç ortada. 

Gerek turnuva boyunca takımların ortaya koydukları istatistikler gerekse sergiledikleri basketbolun zıtlığı bu maçın denk şekilde geçeceğinin mesajını net olarak bize veriyor. Sırplar’ın yarı finalde Kanada gibi etkili bir hücum takımını nasıl durdurabildiğini, Almanya’nın da ABD’yi kendi silahı olan tempoyla, hücum performansı ile vurduğunu gördük. Bu maçta da Almanya’nın akıcı hücumları mı Sırplar’ın sert ve disiplinli savunması mı diyeceğiz. Açıkçası ben çok çekişmeli maç ve nefeslerimizi tutacağımız bir son bekliyorum. Bu nedenle de tercihimi Sırbistan lehine açılan handikapı yanıma almaktan yana kullanacağım. 

İddaa Oranı: MS 2 (+3.5) – 1.41
Best10 Oranı: MS 2 (+3.5) – 1.54
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

SL Benfica – Tbilisi State University İddaa Tahmini 25.09.23

Antalya’da düzenlenen FIBA Şampiyonlar Ligi eleme turu çeyrek final maçında SL Benfica Pazartesi günü saat …