Anasayfa / Genel / Almanya İspanya Maçı İddaa Tahmini 12.9.17

Almanya İspanya Maçı İddaa Tahmini 12.9.17

Almanya İspanya Maçı İddaa Tahmini 12.9.17
Almanya İspanya Maçı İddaa Tahmini 12.9.17

Eurobasket‘in dişli takımlarından Almanya ile en büyük şampiyonluk adayı İspanya çeyrek final maçında 12 Eylül Salı günü akşamı saat 18:45’de İstanbul Sinan Erdem Arena’da karşı karşıya gelecekler.

Her ne kadar İspanya favori olsa da son ana kadar çekişmenin devam etmesini beklediğim maçta analiz kısmına geçmeden önce baremlere bir bakalım. En iyi bahis bürolarından biri olan Bets10’da Almanya lehine 15.0 handikap açılmışken toplam sayı limiti de 149.5 olarak set edilmiş. İddiaa’da 980 koduyla açılan maçta Almanya lehine 14.5 handikap set edilirken toplam sayı limiti de 149.5 olarak belirlenmiş.

Kolay Pes Etmiyorlar

Almanya turnuva başladığında favoriler arasında olmadığı gibi elit takımlar arasında bile gösterilmiyordu. Ancak grup müsabalarında Schröder liderliğinde ortaya koydukları direnç ve istikrarlı basketbol önce onları avantajlı bir sıralama ile son 16’ya taşıdı sonra da orada Fransa gibi bireysel yetenekleri üst düzey olan bir takımı geriden gelerek yenmelerini sağladı. Pota altında sert ve enerjik uzunlara sahip olan Almanlar bunu hem savunmada kullanıyor hem de hücumda aynı uzunların dış şut özelliklerini de yanına ekleyerek farklı takım haline bürünüyorlar. Özellikle Schröder’in delici özelliği ile birleşince hem ikili oyunlarda hem de geçiş hücumlarında saha yerleşimi konusunda çok avantajlılar. Disiplinden kolay kolay kopmayan ve maç boyu istikrarlı bir şekilde savunma yapabilen Almanya’ya karşı maç bitti deme lüksünü pek yok.

Oyunu İstedikleri Gibi Yönlendiriyorlar

İspanyollar son yıllarda her turnuvada oldukları gibi yine en büyük şampiyonluk adaylarından biri konumundalar. Bunun temel nedeni de aslında basketbolun ilkeleri ile aynı, hem çok iyi bir oyun kurucu hem de çok iyi bir 5 numara rotasyonuna sahipler. Hal böyle olunca hem oyunun temposunu istedikleri gibi kontrol edebiliyorlar hem de gerektiğinde yarı saha basketbolunda oyunu boyalı alana yığarak üstünlük sağlıyorlar. Onları durdurmanın net bir formülü yok, maç içerisindeki hamlelere ayrı ayrı bakmak lazım. Ama gerçek şu ki Rodriguez ve Gasol kardeşler aynı anda oyundayken işin rengini bir ayrı değişiyor. Hücumda çok daha yaratıcı oluyorlar ve savunmada da Gasol kardeşler varken potaya yaklaşmak pek kolay olmuyor. Özetle İspanya yine bu eşleşmenin favorisi ama 12 Dev Adam’a karşı olduğu gibi yine işleri kolay değil ve bu sefer karşılarında çok da iyi bir guard var.

Almanya – İspanya İddaa Tahmin

Almanya gerek grup aşamasında gerek eleme maçında Fransa karşısında ne kadar dirençli bir takım olduğunu gösterdi. İspanya da Türkiye karşısında zaman zaman kırılgan olduğunu gösterdi. Almanya’nın tempoyu mümkün olduğu kadar aşağı çekerek maçın sonuna düşük skorlarla girileceğini ve farkın da çift hanelerin altında olacağını düşünüyorum. İspanya son bir hamleyle farkı 10-12 baremine getirip maçı kazanır ve Türkiye maçında olduğu gibi alta giden bir maç izleriz yine.

Güven indeksi: 8/10

İddaa Oranı: ALT (149.5) / 1.70 & MS 1 (+14.5) / 1.70

Bets10 Oranı: ALT (149.5) / 1.70 (1.91) & MS 1 (+15.0) / 1.91

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Estudiantes – Manresa İddaa Tahmini 13.10.19

İspanya Liga Endesa 4.hafta mücadelesinde Estudiantes Pazar saat 21:00’da Manresa ile karşılaşacak. Hem İddaa hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir