Anasayfa / Arka Gdynia / Arka Gdynia – GTK Gliwice İddaa Tahmini 02.03.23

Arka Gdynia – GTK Gliwice İddaa Tahmini 02.03.23

Polonya Ligi 21. hafta mücadelesinde Arka Gdynia Perşembe günü saat 19:30’d GTK Gliwice ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 toplam sayı limitini 164.5 olarak açıklamışlar.

Gdynia ligin orta altı takımlarından birisi, hatta vasat takımlar arasında diyebiliriz. Şuana kadar sadece 7 galibiyet elde edebildiler ve 11. sırada yer alıyorlar. Play-off potasından 4 ve düşme hattından 3 adım geride oldukları için kafaları rahat, tuzları kuru. Özellikle evlerinde sonuçlardan bağımsız olarak bizlere yüksek skorlu maçlar izletmişlerdi. Sırasıyla 186 ve 173 sayı izleiştik son 3 iç saha maçlarından ikisinde. Ayrıca lige verilen milli arada yaptıkları hazırlık maçında da bu paralelde bir sonuç çıkmış, konuk ettikleri Bydgoszcz’e 80-89 ile kaybetmişlerdi.

GTK ise ligin zayıf halkalarından birisi. Şuana kadar çıktıkları 19 maçtan sadece 6 tanesini kazanabildiler ve kendilerine 15. sırada yer buldular, düşme hattından da sadece 2 adım uzaktalar ve tehlikeli sularda yer alıyorlar kesinlikle… Bunun yanı sıra milli aradan önceki son 2 maçlarını üst üste kaybettiklerini gördük. Bu kayıplar esnasında dikkat çeken nokta ise hücumda kendilerini aşmalarıydı ve bu sayede kaybederken de bizlere yüksek skorlar izletmişlerdi, sırasıyla 171 ve 178 sayı üretilmişti o maçlarda. 

İki takım arasında puan tablosunda da göreceğimiz üzere ciddi farklar yok. Alt sıraları yakından ilgilendiren bir karşılaşma olacak ve kaybedenin bir adım daha düşme potasına yaklaşacağını söyleyebiliriz. Ama taraf bahsi açısından bana göre tahmin edilmesi zor, riskli bir maç. Bunun yerine üst seçeneğine yöneleceğim. İki takımın da milli ara öncesinde sergilediği yüksek tempo ve verimli hücuma dayanan basketbolu sürdüreceklerini, bizlere bol skorlu bir karşılaşma izletmelerini bekliyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (164.5) – 1.67
Best10 Oranı: ÜST (164.5) – 1.89
Güven Endeksi: 7



Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Oklahoma City Thunder – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Oklahoma City Thunder Perşembe günü saat 03:00’da Doğu ekibi Detroit Pistons …