Anasayfa / Atlanta Hawks / Atlanta Hawks – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 06.02.24

Atlanta Hawks – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 06.02.24

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Atlanta Hawks Salı günü saat 03:30’da Batı ekibi Los Angeles Clippers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda toplam sayı limitini 240.5 olarak açıklamışlar. 

Hawks son dönemin formda ekiplerinden birisi, bu maçtan önce 4 galibiyetlik güzel bir seri yakalamış durumdalar. Evlerindeki bu seriye baktığımızda galibiyetlerle beraber bize yüksek tempoda, hücumda odaklı bir basketbol izlettiklerini söyleyebiliriz. O maçların tamamında 240 baremi aşılmış, minimum 249 sayı çıkmıştı! Son olarak 4 Şubat’ta konuk ettikleri Warriors’u uzatma sonunda (normal süre: 123-123) 141-134’lük skorla geçmişlerdi. Bu maçta Capela’dan faydalanamayacaklar, Hunter ile Bey’in durumları da belirsiz.

Clippers da rakibi gibi son dönemde formda, 3 maçlarını üst üste kazandılar ve bu sayede de 33 galibiyete ulaşarak kendilerine 3. sırada yer buldular Batı’da. Evden uzaktaki karnelerine baktığımızda ise son 3 maçtan ikisinde kazanırken hücumda da etkili olduklarını görmüştük. Sırasıyla 126 ve 136 sayı ürettikleri o maçlarda toplamda da 234 ve 261 sayı üretilmişti. Hırvat pivotları Zubac dışında önemli bir eksikleri yok bu maç öncesinde.

İki takım arasında bana göre net bir siklet farkı var. Clippers’da George, Leonard, Harden üçlüsü sağlıklı oluğu sürece her takımı yenebileceklerini biliyoruz. Ancak Young ve Murray liderliğindeki Hawks’ın da onlar gibi formda olmaları ve deplasmanda mücadele edecek olmaları işin rengini değiştiriyor, bu nedenle de taraf ya da handikap bahisleri açısından zor bir maç olacağını düşünüyorum. Diğer yandan iki takımın da tempoyu sevdiklerini, son maçlarda etkili hücum performanslarına imza attıklarını biliyoruz. Dolayısıyla bu maçta da öncelikli tercihim toplam baremden üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (240.5) – 1.47
Hovarda Oranı: ÜST (240.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

basketbol günün iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 04.03.24

NBA programında Pazartesi günü sabaha karşı oynanacak maçlara dair en güvendiğim tahminleri sizin için seçtim, …