Anasayfa / Bahçeşehir Koleji / Bahçeşehir Koleji – Türk Telekom İddaa Tahmini 10.02.24

Bahçeşehir Koleji – Türk Telekom İddaa Tahmini 10.02.24

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Bahçeşehir Koleji Cumartesi günü saat 13:00’da Türk Telekom ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler.

Bahçeşehir, ligimizin seviyesinin çok altında olan Europe Cup organizasyonunda son 16 grubunu da namağlup lider olarak tamamladı ve adını çeyrek finale yazdırdı. BSL’de ise son 4 maçlarını üst üste kaybederek 7 galibiyette kaldılar, 12. sıraya gerilediler. Artık düşme hattıyla aralarında 1 galibiyet fark kaldı! Evlerindeki son 2 maçta denk rakiplerinden Manisa’ya 3 sayı farkla ve güçlü rakipleri Fenerbahçe’ye ise direnseler de uzatma sonunda 5 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Sakatlığı bulunan Taylor’ın bu maçta da oynaması beklenmiyor. 

Telekom ise koç Ernak geldiğinden beri bir çıkış yakaladı. Özellikle EuroCup’da üst üste aldıkları galibiyetlerle çok gerilerden gelip play-off biletini kapmayı başardılar, ilk hedefi gerçekleştirmiş oldular. Ligde ise inişli çıkışlı bir grafik çizdiler ama yine de topladıkları 8 galibiyetle play-off yarışının içinde kalmayı başardılar. İki kulvardaki deplasman karnelerine baktığımızda ise 4 galibiyetlik güzel bir seri yakaladıklarını görebiliriz. Evden uzaktaki son lig maçında Bursaspor’u tam 34 sayı farkla hezimete uğratırken, 6 Şubat’taki Polonya deplasmanında ise Wroclaw’ı 16 sayı farkla rahat geçmişlerdi.

Puan tablosuna baktığımızda iki takım arasında sadece 1 galibiyetlik bir fark olduğunu görebiliyoruz ve bu denklik bence sahada oynadıkları basketbol açısından da geçerli. Ancak şunu da belirtmek lazım, Telekom’un deplasman karnesi son dönemde gayet başarılı ve Bahçeşehir’in evinde üst üste kayıplar yaşadığını, büyük olasılıkla Taylor’dan yoksun 4 yabancı ile sahaya çıkacağını da düşündüğümüzde galibiyet ibresi biraz Telekom’a kayıyor. Bu nedenle Ankara ekibi lehine açılan handikapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.51
Best10 Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Yunanistan Ligi iddaa tahmin ve analizleri

BC Maroussi – Apollon Patras İddaa Tahmini 04.03.24

Yunanistan Ligi 19. hafta mücadelesinde BC Maroussi Pazartesi günü saat 18:15’de Apollon Patras ile karşılaşacak. …