Anasayfa / Basketbol Haber / Banvit’in Gözü Kulağı Slovenya’da

Banvit’in Gözü Kulağı Slovenya’da

Önümüzdeki sezon için yeniden yapılanmaya başlayan Banvit, yabancı hamlelerinin ikisi aynı takımdan yapmaya hazırlanıyor. Bandırma temsilcisi Sloven ekibi Petrol Olimpija‘dan Devin Oliver ve Jordan Morgan ile ilgileniyor. Gelen haberlere göre 2 oyuncu ile de büyük ölçüde anlaşıldı ve resmi açıklamanın yakında yapılması bekleniyor.

Dinamik İkili

Sloven ekibinin pota altındaki dinamik ikilisi atletik özellikleri ve mobil birer uzun olmaları ile dikkat çekiyorlar. Oliver 4, Morgan 5 numarada görev aldılar. 19 Aralık’ta temsilcimiz Banvit’e karşı oynadıkları son maçta Oliver 16 sayı 10 ribaund 2 asist ile oynarken, Morgan ise 18 sayı 9 ribaund 1 asist ile oynamıştı.

Oliver aynı zamanda 3 numarada da görev alabilen, topu yere vurup potaya gidebilmesi, açık alandaki etkinliği ile genelde ters eşleşmelerde çabukluğunu da kullanarak rakip uzunlara karşı etkili olabilen bir oyuncu, hatta ikili oyunlarda pasör özelliği de var. Ancak alçak post için fiziği yetersiz kalıyor genelde ve 3 sayılık atışlarda istikrarsız, Şampiyonlar Ligi’nde %19.4 ile atarken, Adriyatik Lig’de ise %37.5 ile oynamıştı. Atletizmi ve sezgileri sayesinde çok iyi bir ribaundçu. Savunmada ise çabuk elleri ve ayakları ile neredeyse her pozisyondaki oyuncunun karşısında kalıp zorlayabilen bir isim.

Devin Oliver (2.04-1992)

Şampiyonlar Ligi: 13 maç 29.6 dakika 12.0 sayı %19.4 3sayı 7.2 ribaund 2.5 asist 2.0 topçalma 12.4 verimlilik

Morgan aslında pozisyonu için kısa bir oyuncu ancak buna rağmen atletik özellikleri ve güçlü fiziği sayesinde bu eksiğini kapatabiliyor. Özellikle boyalı alanda çok efektif bir silah olan Amerikalı oyuncu, ikili oyunlar sonrası geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi’nin en yüzdeli bitiricilerinden biriydi ki iki elini de kullanabiliyor, neredeyse her pick&roll’u smaçla bitirdi diyebiliriz. Ayrıca istikrarlı olmasa da bir orta mesafe tehditi var. Bunun yanında ribaunlarda her iki pota altında da rakiplerin canını sıkacak derecede etkili bir isim. Eksileri ise yüzü dönük hücum silahlarının sınırlı olması, düşük faul yüzdesi ve topu yere vurabilen uzunlara karşı savunmada ağır kalabilmesi, ayrıca genel anlamda savunmada konsantrasyon eksikliği yaşayabiliyor.

Jordan Morgan (2.03-1991)

Şampiyonlar Ligi: 14 maç 29.2 dakika 15.6 sayı 8.0 ribaund 1.7 asist 1.2 topçalma 16.2 verimlilik

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Bursaspor – Pınar Karşıyaka İddaa Tahmini 13.10.19

Türkiye Basketbol Süper Ligi 3.hafta mücadelesinde Frutti Extra Bursaspor Pazar saat 15:15’de Pınar Karşıyaka ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basketboltahmin.net sitemize tecrübeli yazar alımları yapılacaktır. Lütfen iletişim için iletişim sayfamızda ki mail adreslerimize tecrübe detaylarınız ile birlikte ulaşın.