Anasayfa / Baskonia / Baskonia – FC Barcelona İddaa Tahmini 15.11.23

Baskonia – FC Barcelona İddaa Tahmini 15.11.23

Turkish Airlines Euroleague 8. hafta mücadelesinde Baskonia Çarşamba günü saat 22:30’da FC Barcelona ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişler.

Baskonia kötü gidişata dur demek için koç değişikliğine gitti ve koç Ivanovic’in göreve gelmesi faydalı oldu, son 2 maçlarını üst üste kazanarak çıkışa geçtiler. Ancak bu maçları zorla kazandıklarını, şanslarının da yardım ettiğini belirtmem gerekli. İçerde Partizan’ı ve deplasmanda Olympiakos’u birer sayıyla geçebilmişlerdi. Nitekim çekirge üçüncü kez sıçrayamadı ve haftasonu Endesa’da konuk oldukları kendi sikletlerinde olmayan Obradoiro’ya uzatmada 13 sayı sayı farkla kaybettiler. Rogkavopoulos’dan yine faydalanamayacaklar, Diop ile Mannion’un durumları ise maç saatinde belli olacak. 

Barça ise son dönemin en formda takımlarından birisi. Koç Grimau’nun öğrencileri son 2 maçlarını evlerinde oynamanın da avantajıyla kazandılar ve toplamda 6 galibiyete ulaştılar, lider Real’i yakın takiplerini sürdürüyorlar. Nitekim tek yenilgilerini de deplasmanda Real’e karşı 1 sayı farkla almışlardı bu sezon. Haftasonu Endesa sahnesinde ise konuk ettikleri dişli rakiplerden Tenerife karşısında sorun yaşamadılar ve 11 sayı farkla kazandılar. Önemli bir eksikleri bulunmuyor bu maç öncesinde.

Barça zaten kağıt üstünde rakibinden bir değil, bir kaç kademe üstün bir takım. Sahada oynanan basketbol ve form grafiği anlamında da şuanda rakiplerin içerde dışarıda farketmeksizin onlarla karşılaşmak istemeyecekleri bir dönemdeler. Evet Baskonia koç Ivanovic’in göreve gelmesiyle 2 reaksiyon galibiyeti elde etti ama son lig maçında da Obradoiro’ya kaybederek beklentilerin altında kaldılar. Güçlü Barça karşısında taraftar desteği ile direnebileceklerini ama sonunu getiremeyeceklerini, düşük bir farkla da olsa kaybedeceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-2.5) – 1.42
intobet Oranı: MS 2 (-2.5) – 1.62
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Dallas Mavericks – Utah Jazz İddaa Tahmini 07.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Dallas Mavericks Perşembe günü saat 04:30’da Utah Jazz ile karşılaşacak. Hem …