Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Beşiktaş Tecrübeli Uzun ile İmzaladı

Beşiktaş Tecrübeli Uzun ile İmzaladı

Sizlere 20 Ağustos’ta detaylarını iletmiş olduğum transfer oyuncunun menajeri tarafından da doğrulandı, Beşiktaş tecrübeli uzun Joe Alexander ile anlaştı. Resmi açıklamanın yakında gelmesi bekleniyor.

2.03 boyundaki 1986 doğumlu olan tecrübeli uzun Hapoel Holon forması ile FIBA Şampiyonlar Ligi’nde 12 maçta yer almış ve 13.1 sayı 5.3 ribaund 1.3 asist 1.8 blok ortalamaları yakalamıştı. İsrail Winner Lig’de ise 38 maçta 14.1 sayı 5.2 ribaund 1.5 asist 1.4 blok istatistikleri ile mücadele etmişti.

Alexander atletik özellikleri ve savaşçı kimliği ile ön plana çıkan bir uzun. Güçlü bir oyuncu olması ve fiziksel teması sevmesi ile aslında daha çok 5 numarada süre alıyor. Zaten şut tehditinin olmaması ve boyalı alandaki etkinliğinin de fazla olması onu bu pozisyona itiyor. Her iki pota altında da yüksek enerjisi ve çabuk sıçrama becerisi ile ribaundlarda etkili bir isim. Ayrıca atletik özellikleri ile birlikte zamanlaması da iyi olduğu için efektif bir blok tehditi var, aranan bir çember koruyucusu. Belki yetenekleri sınırlı bir oyuncu ama özellikle enerjisi, savaşçı kimliği, savunmadaki direnci ve spektaküler smaçları ile siyah beyazlı taraftarların çok seveceği bir isim olacağını düşünüyorum. 



Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …