Anasayfa / 2021 FIBA EuroBasket / Bosna Hersek – Yunanistan İddaa Tahmini 24.02.20

Bosna Hersek – Yunanistan İddaa Tahmini 24.02.20

FIBA EuroBasket 2021 elemeleri H grubu mücadelesinde Bosna Hersek Pazartesi saat 22:00’da Yunanistan ile karşılaşacak. Bets10 ev sahibinin toplam sayı limitini 71.5 olarak açıklamışken İddaa ise henüz oranları netleştirmemiş.

Bosna ilk maçta beklenenden iyi bir performans sergilemiş ve grubun favorilerinden Letonya’yı deplasmanda 61-62 ile geçmeyi başarmıştı. Özellikle işin savunma tarafında beklenenden çok daha iyi iş çıkarmışlar, hücumdaki sınırlı potansiyellerini böyle yamamışlardı. Koç Bosnic ilk maçta bir türlü potansiyelini gösteremeyen Atic’i iyi kullanmış, pota altında da Halilovic’den destek almıştı ama buna rağmen sadece 62 sayı üretebilmişlerdi.

Yunanistan ise NBA ve Euroleague oyuncularından yoksun da olsa bu tarz kadrolarla başarılı olmayı bilen bir takım. Dünya Kupası elemelerinde de benzer kadroyla çok iyi işler çıkarmışlardı. Çünkü savunma ekolü olan bir ülke ve rakipleri düşük skorlarda tutarak maç kazanmayı biliyorlar. İlk maçta da bunu göstermişler ve konuk ettikleri Bulgaristan’ı 73-63 ile geçmişlerdi. Aris’in yetenekli guardı Bochoridis beklendiği gibi takımına liderlik ediyor.

Bosna’da Atic ilk maçta olumlu sinyaller verse de istikrarsız bir oyuncu olduğunu biliyoruz ki karşısında sert ve diri bir Yunan savunması olacağını da düşündüğümüzde çabuk kırılmasını bekleyebiliriz. Onun dışında kısalardan skor katkısı alamayan Bosna’nın güçlü rakibi karşısında ayakta kalması zor görünüyor. Yine de handikap riskine girmektense Yunanistan’ın disiplinli savunmasına ve Bosna’nın sınırlı hücum potansiyeline güvenmeyi tercih edeceğim.

İddaa Oranı: EvSahibi ALT (73.5) – 1.45
Bets10 Oranı: EvSahibi ALT (71.5) – 1.71
Güven Endeksi: 8

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor – Final Gençlik 18.03.20

Türkiye Basketbol Ligi 24.hafta mücadelesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Çarşamba saat 18:00’da Final Gençlik ile karşılaşacak. …