Anasayfa / NBA / Boston Celtics – Chicago Bulls İddaa Tahmini 05.11.22

Boston Celtics – Chicago Bulls İddaa Tahmini 05.11.22

NBA normal sezonda doğu konferansının iki güçlü takımı Boston Celtics ile Chicago Bulls cumartesi sabaha karşı 02:30’da TD Garden’da kozlarını paylaşacak. İddaa ve intobet bu karşılaşmada deplasman takımı lehine 8.5 sayılık handikap açıklamış.

Boston Celtics son maçında deplasmanda güçlü Cavaliers’a uzatma sonunda yenildi. Yine Jayson Tatum ve Jaylen Brown’un üzerindeki sorumluluk oldukça fazlaydı ama iki kanattan Cavs karşısında oldukça iyi verim aldıklarını da belirtmek yerine olur. Fakat koç Mazulla’nın sezona iyi başlayan Noah Vonleh yerine Luke Kornet’yi rotasyona dahil etmesi pek işe yaramadı. Beş dışarda oynayıp alan açmak için böyle bir tercihte bulunsa da savunmada istenilen verimi alamıyor. Evlerinde bu gece sezonun ilk maçında farklı yenildikleri Bulls’u konuk edecekler.

Chicago Bulls ise şu ana kadar benchinden şaşırtıcı biçimde iyi verim aldı. Son maçlarında evlerinde Hornets’ı farklı geçtiler. Fakat yoğun bir hafta geçirdiklerini unutmayalım. Salı Çarşamba back to back oynayıp dördüncü günde üçüncü maçlarında TD Garden’da güçlü Celtics’e konuk oluyorlar. Nicola Vucevic deplasmanlarda şu ana kadar yayın gerisinden istenilen verimden uzaktı. Bu gece Karadağlı uzunun her iki taraftaki performansı belirleyici olur diye düşünüyorum. Şu ana kadar benchin oyunda olduğu bölümlerde rakiplere net üstünlük kurdular ve ilk maçın kazanılmasında benchleri belirleyici oldu.

Celtics savunmada Robert Williams’ın yokluğunda istenilen seviyede değil. Cavaliers ile yoğunluğu yüksek bir maç oynadılar ve uzatma sonunda yenildiler. Bu gece reaksiyon göstermeleri beklenebilir. Fakat Bulls ile olan rekabetlerinde evlerinde geçen sezon handikabın kaybedeni olduklarını unutmayalım. Bulls çıkış içinde ve savunmada aksayan Celtics’ten 9.5 sayı fark yemeyeceklerini düşünüyorum. Yine de dördüncü gün ve üçüncü maçlarını oynadıkları için zorlanabilirler ve güvenim bu yüzden düşük.

İddaa Oranı: MS 2 (h:+8.5) – 1.44

İntobet Oranı: MS 2 (h:+8.5) – 1.64

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

Boston Celtics: Danilo Gallinari, Robert Williams III

Chicago Bulls: Andre Drummond, Lonzo Ball, Coby White (GTD)Hakkında Duru Dağhan

2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Detroit Pistons – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini (2) 05.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde Detroit Pistons, pazarı pazartesiye bağlayan gece saat 02:00’de Memphis Grizzlies ile Little Caesars …