Anasayfa / NBA / Philadelphia 76ers – New York Knicks İddaa Tahmini 05.11.22

Philadelphia 76ers – New York Knicks İddaa Tahmini 05.11.22

NBA normal sezonda Philadelphia 76ers cumartesi sabaha karşı 02:00’da evinde çıkış arayan New York Knicks ile kozlarını paylaşacak. İddaa ve intobet bu karşılaşmada toplam sayı barajını 217.5 olarak belirlemiş.

Philadelphia 76ers son maçında evinde Washington Wizards’a yenilerek üç maçlık galibiyet serisini sonlandırdı. Henüz ne kadro istikrarı ne de ritim yakalayabilmiş değiller. Bu gece James Harden’dan yoksun çıkacaklar maça. Joel Embiid’in durumu ise maç saatinde netlik kazanacak. Harden’in yokluğunda Melton ilk beş başlaması olası isim. Koç Rivers bir türlü bench oyuncularına tam olarak güvenemiyor ve geçen sezon olduğu gibi Paul Reed’e az süre veriyor. Geride kalan sekiz maçta savunma olarak istedikleri noktada değillerdi ve Embiid’in yer aldığı beşlerde rakibe net bir üstünlük kuramadılar.

New York Knicks ise sorunlara mücadele ediyor ve şu ana kadar hiçbir hedef maçı kazanamadılar. Son maçlarında evlerinde Hawks karşısında maça hızlı başlayıp ikinci yarıda sindiler. Sinmelerinin ana sebebi yaptıkları saçma top kayıplarıyla rakibi ritme sokmaları oldu. Koç Thibodeau’nun koltuğu sallantıda. Geride kalan yedi maçta sadece kazanmaları gereken maçları aldılar. Deplasmanda oynadıkları üç karşılaşmadan da yüksek skor çıktı.

İki takım da sezona beklentilerin altında başladı ve sorunlarla mücadele ediyor. Baş organizatör Harden’in yokluğunda Sixers’in hücumda pas trafiğinde aksaması çok olası ve bu yüzden daha tempolu oynamak istemeleri muhtemel. Knicks ise çıkış arayışında ve bu maçı kazanmak için benchleriyle fark yaratmak zorundalar. Savunmada aksayan rakipleri karşısında handikapta kalmalarını beklesem de henüz büyük maç kazanamamış olmaları soru işareti yaratıyor. İki ekibin de açık alanda etkili olabilen silahları var. Tercihim yüksek skordan yana…

İddaa Oranı: Üst (217.5) – 1.50

İntobet Oranı: Üst (217.5) – 1.70

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Philadelphia 76ers: James Harden, Mathisse Thybulle (GTD), Joel Embiid (GTD)

New York Knicks: –Hakkında Duru Dağhan

2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini (2) 08.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde Memphis Grizzlies, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 04:00’te Oklahoma City Thunder ile FedEx Forum’da …