Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 07.06.24

Boston Celtics – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 07.06.24

NBA final serisi ilk maçında Boston Celtics Cuma günü saat 03:30’da Dallas Mavericks ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misafir takım lehine 4.5 handikap belirlemişler. 

Sadece Doğu konferansının değil tüm ligin en iyi galibiyet yüzdesine sahip takımı olarak play-off’lara girdi Celtics. Burada da neredeyse kusursuz bir performans sergilediler. İlk 3 seride çıktıkları 12 maçtan 10 tanesini kazandılar ki konferans finalinde de Pacers’ı 4-0 ile süpürdüklerini belirtelim tekrar. Evlerindeki son maçlarında Pacers’ı 126-110 gibi dominant bir skorla ezip geçmişlerdi. Tatum ve Brown dışında White ile Holiday de çok formda ve yıldız uzunları Porzingis’in bu maçla beraber sahaya dönmesi bekleniyor. 

Mavs ise final zor yoldan geldi diyebiliriz! Normal sezonu Batı’da 5. sırada sırada bitirdikleri için play-off boyunca hiç saha avantajına sahip olamadılar, tıpkı bu seride de olduğu gibi… Ama buna rağmen ilk 3 serideki 12 maçtan 7 galibiyet çıkararak adlarını finale yazdırmayı bildiler ki konferans finalinde play-off’ların dişli ekiplerinden, son şampiyon Denver’ı eleyen Wolves’u 1-4 ile elemeyi başarmışlardı. NBA tarihinin en iyi guard ikililerinden biri olarak kabul edilen Doncic-Irving ikilisi takımı taşıyor. 

Boston oyunun her iki tarafında da etkili olabilen çok yönlü bir takımken Dallas daha çok hücum performansı ile öne çıkan bir ekip. Dolayısıyla bu maçta Boston’un White ve Holiday gibi en iyi ikinci savunma beşine seçilmiş sert arka alanı karşısında zorlu bir sınav vereceklerini düşünüyorum. Elbette Doncic’i tamamen devre dışı bırakmak pek mümkün değil ama onu yavaşlatarak 20 sayılarda tutup evlerinde hata yapmadan kazanabileceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.45
Hovarda Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Yeni Zelanda Ligi iddaa tahmin ve analizleri

BAY Hawks – Wellington İddaa Tahmini 20.06.24

Yeni Zelanda Ligi mücadelesinde Bay Hawks Perşembe günü saat 10:30’da Wellington ile karşılaşacak. Hem İddaa …