Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini (2) 02.05.23

Boston Celtics – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini (2) 02.05.23

NBA Doğu Konferansı yarı final serisi ilk maçında Boston Celtics Salı günü saat 02:30’da Philadelphia 76ers ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin limitini 109.5 olarak açıklamışken intobet ise limiti 111.5 olarak belirlemiş.

Boston normal sezonu 2. sırada bitirerek geçen sezon kaçırdığı NBA şampiyonluğunu halen ne kadar çok istediğini, bu konuda ne kadar iddialı olduğunu gösterdi. Evet ilk turda herkesin beklediğinin aksine Atlanta serisini 1 ya da 2 maç uzattılar ve biraz daha yorgun bir şekilde geliyorlar bu seriye ama ellerinde hem genç hem tecrübeli hem de dinamik bir kadro var, dolayısıyla bunun onlar için bir dezavantaj olacağını düşünmüyorum. Atlanta serisinin son 3 maçından ikisini kazanırken özellikle hücumdaki etkili performansları ile dikkat çekmişler, 129 ve 128 sayı üretmişlerdi! Uzun süreli sakatlığı bulunan Gallinari dışında bir eksikleri yok bu seri öncesinde.

Sixers ise normal sezonu 3. sırada tamamladıktan sonra ilk turda düşük seviyede bir rakiple karşılaştı. Sezonu 6. sırada bitirmiş olsa da çoğu galibiyetini yıldızları Durant ve Irving’i takaslamadan önce almış, genç ve tecrübesiz bir kadrosu bulunan Nets’i fazla zorlanmadan 4-0 ile süpürdüler, buraya daha iyi dinlenerek geliyorlar. Ama diğer taraftan süper yıldızları Embiid’in dizinde problem var ve bu maçta oynayıp oynamayacağı da belli değil… 

İki takım sezon içerisinde 4 kere karşılaştı ve 3 tanesini Boston kazandı. Son kazandıkları maçta da Philadelphia potasına 110 sayı göndermişlerdi. Bu maçta da saha avantajını en iyi şekilde kullanacaklarını, Brow, Tatum, White, Smart, Brogdon’dan oluşan etkili ve geniş arka alan rotasyonlarının sayesinde üretimde sorun yaşamayacaklarını düşünüyorum. Sixers her ne kadar iyi bir savunma takımı olsa da sezon içerisinde Boston karşısında bu kimliğini pek ortaya koyamamıştı, bu maçta da Embiid oynasa da oymamasa da farklı bir senaryo beklemiyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (109.5) – 1.43
intobet Oranı: EvSahibi ÜST (111.5) – 1.90
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Joventut Badalona – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 30.05.23

İspanya Liga Endesa çeyrek final serisi 2. maçında Joventut Badalona Salı günü saat 22:00’da Cazzo …