Anasayfa / Denver Nuggets / Denver Nuggets – Phoenix Suns İddaa Tahmini 01.05.23

Denver Nuggets – Phoenix Suns İddaa Tahmini 01.05.23

NBA Batı Konferansı yarı final serisi 2. maçında Denver Nuggets Salı günü saat 05:00’da Phoenix Suns ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişler.

Denver normal sezonu lider olarak tamamladıktan sonra ilk turda Wolves engelini de beklendiği gibi 4-1 ile rahat geçmişti. Jokic’in sağlıklı ve formda olması kadar Murray’nin de eski günlerine adeta geri dönmüş olması koç Malone’un elini güçlendirmiş, keyfini yerine getirmiş durumda. Bu seriye de bu moral-motivasyonla çok iyi başladılar ve dişli rakiplerini saha avantajı ile beraber tam 18 sayı farkla yenerek 1-0 öne geçtiler. Yine tam kadrolar, eksikleri yok.

Suns ise normal sezonu 4. sırada bitirmişti ama sezonun son bölümünde takasla takıma kattıkları Durant ile beraber seviye atladıklarının da altını çizmek lazım. Nitekim ilk turda Clippers’ı 4-1 ile geçmişlerdi. Ancak daha önce de belirttiğim gibi Clippers zaten George’dan yoksundu ve bir de serinin ikinci maçından itibaren Kawhi’yi kaybetmişti… yani beklenenden çok daha kolay bir rakiple oynamışlardı o seride. Demek istediğimi ilk maçı izleyen herkes anlamıştır sanırım, Denver’dan tam 18 sayı fark yediler! Savunmada sınıta kaldıkları maçta potalarında tam 125 sayı görmüşlerdi, bu maçta da eksik ya da sakat oyuncuları bulunmuyor.

İki takım arasındaki kalite ve seviye farkını ilk maçta net olarak gördük. Denver evini kale gibi korumaya devam ediyor. Murray böyle ritmini bulmuşken ve Jokic de sağlıklı artı verimli oynamaya devam ediyorken Suns’ın işi yine çok zor olacak bu deplasmanda. Belki bu kez ilk maçta olduğu kadar çabuk kırılmazlar ve direnirler ama kazananın düşük bir farkla da olsa yine Denver olacağını, evinde hata yapmadan serinin Phoenix ayağına geçeceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.46
intobet Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.66
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Joventut Badalona – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 30.05.23

İspanya Liga Endesa çeyrek final serisi 2. maçında Joventut Badalona Salı günü saat 22:00’da Cazzo …