Anasayfa / Breogan / Breogan – FC Barcelona İddaa Tahmini 07.05.22

Breogan – FC Barcelona İddaa Tahmini 07.05.22

İspanya Liga Endesa 32. hafta mücadelesinde Breogan Cumartesi saat 21:45’de FC Barcelona ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet ev sahibi lehine 10.5 handikap belirlemişler.

Breogan 31 maçtan topladığı 15 galibiyetle halen play-off şansını sürdüren bir ekip, 8. sıradaki Murcia’dan sadece 1 adım gerideler ama arada 16 galibiyeti olan 2 takım daha var; Granca ve Bilbao. Dolayısıyla kalan 3 maçta hata yapmamaları ve rakiplerinin tamamının hata yapması gerekiyor çünkü zaten onlardan bir adım gerideler. Son 2 maçlarında iyi sinyaller verdiler. Önce evlerinde denk rakiplerinden Zaragoza’ya direndiler ama sonunu getiremeyerek 3 sayı farkla kaybettiler, sonra ligin zorlu deplasmanlarından birinde Granca’yı 84-86 ile yenmeyi başardılar. Musa ve Bell-Haynes yine forma giyemeyecek, Mahalbasic’in ise durumu net değil ama koç Mrsic’e göre oynaması yüksek ihtimal. 

Barça Euroleague’de Bayern karşısında çok zor ve yıpratıcı bir play-off serisi oynadı ve ancak 5 maç sonunda rakibini eleyerek Final Four biletini kapabildi. Dolayısıyla takımın hem fiziksel hem de mental olarak çok yorgun olduğunu söyleyebiliriz. Endesa’da zaten en yakın rakibi Real’e 2 galibiyet fark atmaları artı ikili averajda da önde olmaları onları epey rahatlatmış durumda. Kalan 3 maçtan birini bile kazansalar normal sezonu lider olarak bitirmeyi garantileyecekler. Son maçlarında konuk ettikleri alt sıra ekiplerinden Burgos’u 15 sayı farkla geçmişler, ardından bahsettiğim serinin son maçında Blaugrana’da konuk ettikleri Bayern’i 9 sayı farkla geçerek F4 biletini kapmışlardı. Mirotic ve Exum’dan bu maçta faydalanamayacaklar, eğer koç Saras uygun görürse sakatlıktan dönen Higgins Şubat’tan bu yana ilk kez forma giyebilecek. 

İki takım arasında elbette kalite ve seviye anlamında ciddi farklar var. Ancak Barça’nın yorgun olması ve zaten liderliği büyük ölçüde garantilemiş olması bu maçtaki motivasyonlarını epey düşür müş durumda. Ayrıca Mirotic ve Exum’un olmaması da büyük dezavantaj. Evet Breogan’da da Haynes ve Musa yok ama onlar bu eksiklerle son 2 hafta iyi bir direnç göstermişler hatta geçen hafta Granca’yı deplasmanda devirmişlerdi. Şimdi kendi sahalarındaki bu maçta lay-off biletini kapmak için sahip oldukları yüksek motivasyonla eksik Barça’yı zorlayacaklarını, kaybetseler de çift haneli farklar yemeyeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+10.5) – 1.50
Rexbet Oranı: MS 1 (+10.5) – 1.66
Güven Endeksi: 4Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

Gravelines – Orleans İddaa Tahmini 17.05.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 34. ve son hafta mücadelesinde Gravelines Salı günü saat 21:30’da …