Anasayfa / 2021 FIBA EuroBasket / Büyük Britanya – Kıbrıs İddaa Tahmini 21.02.19

Büyük Britanya – Kıbrıs İddaa Tahmini 21.02.19

2021 EuroBasket Ön-Elemeleri kapsamında Büyük Britanya Perşembe saat 22:00’da Kıbrıs ile karşılaşacak. Bets10 deplasman takımı lehine 20.5 handikap belirlemişken İddaa henüz oranları netleştirmemiş.

Büyük Britanya 2 maçın ardından 1 galibiyet alabildi, sırasıyla Avusturya’ya içerde 14 sayı farkla kaybederken deplasmanda bu maçtaki rakipleri Kıbrıs’ı 14 sayı farkla geçmeyi bilmişlerdi. Hedefleri bu maçı kazanıp son maçta da Avusturya’yı yenerek lider olarak direkt elemelere katılmak. Bu maç için de koç Lorenzo’nun elinde gayet iyi bir kadro var; Olaseni, Soko, Okereafor, Clark ve Hesson en önemli kozları olacak.

Kıbrıs ise henüz bu seviyeler için hiç hazır değil, en zayıf halkalardan biri Avrupa basketbolunda. Zaten bu gruptaki 3 maçlarını da kaybettiler, bu maçtaki sonuçtan bağımsız olarak 3.turda tekrar gruplarda yer alarak oradan çıkmak için şanslarını deneyecekler. Son maçlarında da yine Büyük Britanya ile bu sefer evlerinde oynamışlar ve 14 sayı farkla yenilmişlerdi. En önemli oyuncuları King de bu maçta forma giyemeyecek.

Büyük Britanya’nın grup liderliği yani direkt elemelere katılma şansı devam ediyor. Bunun bilinciyle de ideale yakın bir kadroyla çıkacaklar bu maça zaten. Diğer taraftan iddiası kalmayan Kıbrıs’ın ise zaten zayıf olan kadrosunda bir de en iyi oyuncuları King bu maçta forma giyemeyecek. Büyük Britanya ilk maçta 14 sayı farkla geçtiği zayıf rakibini bu kez King’in de olmaması ile birlikte çok daha rahat ve farklı bir skorla geçerek liderlik şansını sürdürür.

İddaa Oranı: –
Bets10 Oranı: MS 1 (-20.5) / 1.81
Güven İndeksi: 8/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

İsviçre – İzlanda İddaa Tahmini 21.08.19

2021 FIBA EuroBasket ön elemeleri 3.tur kapsamında İsviçre Çarşamba saat 20:00’da İzlanda ile karşılaşacak. İddaa …