Anasayfa / 2021 FIBA EuroBasket / İzlanda – Portekiz İddaa Tahmini 21.02.19

İzlanda – Portekiz İddaa Tahmini 21.02.19

2021 EuroBasket Ön-Elemeleri kapsamında İzlanda Perşembe saat 22:45’te Portekiz ile karşılaşacak. Bets10 deplasman takımı lehine 6.5 handikap belirlemişken İddaa henüz oranları netleştirmemiş.

İzlanda 2 maçını da kaybetti ve dolayısıyla liderlik şansı yok, kalan 2 maça formalite icabı çıkacak. Artık 3.turdaki grup maçlarına hazırlanıp oradan eleme biletini kapmaya çalışacaklar. Bu maçta ise ideal kadro ile mücadele edecekler, takımın 3 önemli silahı Hermannsson, Hlinason ve Vilhjalmsson kadroda yer alıyorlar.

Portekiz ise oynadığı 3 maçtan 1 galibiyet çıkarabildi ve onların iddiaları kalmadı, Belçika liderliği ve direkt elemelere katılmayı garantileyen takım oldu bu grupta. Portekiz de bu mataki rakibi İzlanda gibi artık 3.tur maçlarına hazırlanıp oradan eleme bilet kapmaya çalışacak. Bu maça ise en önemli silahlarından yoksun geliyorlar, Joao Gomes kadroda yer almıyor.

İki takımın da iddiası kalmadı ancak İzlanda kadro kalitesi olarak daha iyi ve tecrübeli konumda ki ilk maçta deplasmanda 3 sayı farkla kaybettikleri Portekiz’e karşı bu kez evlerinde galibiyet kovalayacaklardır. Üstelik Portekiz’in ilk maçtaki yıldızı Gomes de bu maçta forma giyemeyecek. İzlanda’nın her ne kadar iddiası kalmamış olsa da bu maçı kazanıp ilk maçtaki 3 sayılık farkı da geçerek ikinci sıra için avantaj sağlayacağını düşünüyorum, ikinci sırada bitirirlerse grubu, 3.turda bir diğer grubun 3.sü ile eşleşecekleri için ufak da olsa avantaj sağlayacaklar.

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 1 (-6.5) / 1.83
Güven İndeksi: 7/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

İsviçre – İzlanda İddaa Tahmini 21.08.19

2021 FIBA EuroBasket ön elemeleri 3.tur kapsamında İsviçre Çarşamba saat 20:00’da İzlanda ile karşılaşacak. İddaa …