Anasayfa / Charlotte Hornets / Charlotte Hornets – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini (2) 18.03.23

Charlotte Hornets – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini (2) 18.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Charlotte Hornets Cumartesi günü saat 02:00’da Philadelphia 76ers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 8.5 handikap belirlemişler. 

Hornets her ne kadar matematiksel olarak şansı devam ediyor olsa da pratikte play-in şansı kalamamış bir ekip. Kalan 11 maçlarının tamamını kazanmaları ve birçok rakibinin de tüm maçlarını kaybetmesi gerekecek! Dolayısıyla sezon onlar için artık bitmiş durumda. Nitekim son 3 maçlarını da üst üste kaybederken kafaca işi bitirmiş olduklarını gördük zaten. Son maçta da konuk ettikleri konferansın iddialı ilk 4 adaylarından Cavs’a 16 sayı farkla yenilmişlerdi! Uzun süreli sakatlığı bulunan LaMelo Ball dışında eksikleri yok.

Sixers ise son dönemin en formda takımlarından birisi. Son 6 maçlarını üst üste kazandılar ve bu sayede de 46 galibiyete ulaşarak kendilerine 3. sırada yer buldular. Hatta 2. sıradaki Boston’dan da sadece 2 galibiyet gerideler ve aynı zamanda 2 maçları da eksik! Deplasman karnelerine baktığımızda da 4 maçtır kaybetmediklerini, istim üstünde olduklarını görüyoruz. Son 2 maçta Batı ekibi Wolves’ı tam 23 sayı farkla ve kendi konferanslarındaki dişli rakiplerinden Cavs’ı ise 9 sayı farkla geçmişlerdi. McDaniels dışında eksikleri yok.

İki takım arasında kalite ve seviye anlamında net farklar olduğunun söylemek için puan tablosuna bakmak yeterli. Ama Sixers özellikle son maçlarda ekstra formda ve sakatların da iyileşmesiyle beraber Embiid liderliğinde dişli rakipleri birbir geçerek 6 maçlık bir seri yakalamış durumdalar. Son karşılaşmalarında ev sahibi olarak sahaya çıktıkları ve tam 18 sayı farkla ezip geçtikleri Hornets’ı deplasmanda da zormanadan geçeceklerini, çift haneli farkların gelmesinin sürpriz olmayacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.44
intobet Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.66
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 25.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Memphis Grizzlies Cumartesi günü saat 03:00’da Houston Rockets ile karşılaşacak. Hem …