Anasayfa / Charlotte Hornets / Charlotte Hornets – Phoenix Suns İddaa Tahmini 02.03.23 (2)

Charlotte Hornets – Phoenix Suns İddaa Tahmini 02.03.23 (2)

NBA Doğu Konferansı ekiplerinden Charlotte Hornets Perşembe günü saat 03:00’da Batı ekiplerinden Phoenix Suns ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine handikapı 8.5 olarak açıklamışlar.

Hornets son dönemin formda ekiplerinden birisi. Üst üste 5 maçlarını kazandılar ve aslında çok formdalar ama bu seriye rağmen ancak 20 galibiyete ulaştılar ve 14. sırada yer alıyorlar Doğu’da. Play-in potasından ise tam 9 galibiyet uzaktalar, üstelik 2 maçları da fazla… Zaten Washington ve Martin’den faydalanamıyorlardı ki tüm bu eksilerin üstüne bir de son maçta LaMelo’u kaybettiler. Dolayısıyla bu sahada denk rakipleri Pistons’u yendikleri o maçta da galibiyete pek sevinememişlerdi…

Suns ise batının iddialı ilk 4 adaylarından biri. Evet liderlik yarışından tam 11 adım gerideler ama normal sezonu ilk 4 sırada bitirip play-off’a ev sahibi olarak başlama hedefleri halen gerçekçiliğini koruyor. Ayrıca takımın yeni süper yıldızı Durant’e de kavuşuyorlar, tecrübeli forvet bu maçta ilk kez Suns formasını giyecek. Booker ve Paul ile beraber “BIG3” olduklarını kanıtlamak isteyecekler ki Ayton gibi önemli bir boyalı alan silahına da sahipler. Ross ve Shamet’den ise bu maçta faydalanamayacaklar.

Elbette iki takım arasında net bir siklet farkı var. Her ne kadar Hornets son dönemde üst üste galibiyetler alıyor olsa da bunun vasat takımlara karşı alınan zaferler olduğunu ve alt sıralardan kurtulma şansları kalmadığı için mental olarak aşırı rahatlıktan gelen motivasyonun yardımcı olduğunu da belirtelim. Ama bu kez karşılarında Batı’nın dişli ilk 4 takımlarından biri olacak. Suns ile ilk maçına çıkacak olan Durant’in Paul, Booker, Ayton ile beraber farkını ortaya koyacağunu, deplasmanda da olsalar net bir galibiyetle geceyi tamamlayacaklarını tahmin ediyorum.  

İddaa Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.47
intobet Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …