Anasayfa / Chicago Bulls / Detroit Pistons – Chicago Bulls İddaa Tahmini 02.03.23 (2)

Detroit Pistons – Chicago Bulls İddaa Tahmini 02.03.23 (2)

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Detroit Pistons Perşembe günü saat 03:00’da Chicago Bulls ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 ev sahibi lehine 4.5 handikap belirlemişler.

Pistons konferansın en zayıf halkası konumunda. 62 maçlarının ardından hanelerine sadece 15 galibiyet yazdırabildiler ve tahmin edeceğiniz üzere de son sıraya demir atmış durumdalar. Evlerindeki son 4 maçarından 3 tanesini kaybederken Suns’dan 16, Boston’dan 12 ve son olarak Raptors’dan 4 sayı fark yemişlerdi. 28 Şubat’daki son sınavlarında ise konuk oldukları denk rakiplerinden Hornets’a fazla direnememişler ve 11 sayı farkla kaybetmişlerdi. Stewart, Duren ve Cunningham’dan faydalanamayacaklar. Livers ile Bogdanovic’in durumları ise maç saatinde belli olacak.

Bulls ise şuana kadar 28 galibiyet toplayabildi ve play-off şansları az da olsa devam ediyor. Ama tabi onlar öncelikle play-in biletini garantilemek istiyorlar… Bu yolda ilk rakipleri kendilerinden bir galibiyet fazlası bulunan, 10. sıradaki Washington olacak. Ancak son dönemde deplasman karneleri ciddi sıkıntılı, 5 maçtır evden uzakta kazanamıyorlar ve artık bir reaksiyon göstermeleri gerekiyor! Son deplasman maçlarında denk rakiplerden Raptors’a direnmelerine rağmen 6 sayı farkla yenilmişlerdi. Vucevic 23 sayı, 5 ribaund ve LaVine 17 sayı ile o maçta takımlarını ayakta tutan isimlerdi. Javonte Green ve Lonzo Ball’dan yine faydalanamayacaklar, Patrick Williams’ın durumu ise maç saatinde belli olacak.

İki takım arasında hem kalite hem de seviye farkı var. Pistons puan tablosunun son sırasında ve sezonun geri kalanında sadece prestij maçlarına çıkacaklarını söylemek yanlış olmaz. Bunun yanında son dönemde de formsuzlar, bırakın maç kazanmayı rakiplere direnmekte dahi zorlandıklarını görüyoruz. Play-in yarışında önemli bir viraja giren Bulls’un iddiası kalmamış olan zayıf rakibi karşısında DeRozan, LaVine, Vucevic gibi tecrübeli silahlarıyla sürprize izin vermeyeceğini, kazanırken de düşük handikapı geçeceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.51
Bets10 Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.73
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

San Antonio Spurs – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Perşembe günü saat 03:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. …