Anasayfa / Charlotte Hornets / Charlotte Hornets – Phoenix Suns İddaa Tahmini 16.03.24

Charlotte Hornets – Phoenix Suns İddaa Tahmini 16.03.24

NBA Doğu Konferansı ekibi Charlotte Hornets Cumartesi günü saat 02:00’da Batı ekibi Phoenix Suns ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de intobet ev sahibi lehine 8.5 handikap belirlemişler. 

Hornets son 3 maçlarından 2 tanesini kazanmış olsalar da bunların kendileri gibi zayıf takımlara, yani denk takımlara karşı geldiğini belirtelim. Evlerindeki son 3 maçlarında Bucks’a ve Magic’e 12’şer sayı farkla kaybederken, 10 Mart’ta ise Nets’i 11 sayı farkla geçmeyi bilmişlerdi. Bu maçta yine önemli isimlerinden faydalanamayacaklar, Ball, Curry ve M.Williams forma giyemeyecekler. Micic, Miller, Bridges üçlüsü ile ayakta kalmaya çalışacaklar.

Suns her ne kadar son 3 maçından ikisini kaybetmiş olsa da topladığı 38 galibiyetle halen play-off yarışının önemli oyuncularından birisi. Deplasman karnelerine baktığımızda da aslında işler yolunda diyebiliriz. Son 3 maçlarından ikisinde Denver’ı 4 sayı ve Cavs’ı 6 sayı farkla geçerken, Doğu’nun lider Celtics karşısında ise fazla direnememişler ve 15 sayı farkla kaybederek bu mini galibiyet serisinin sona ermesini engelleyememişlerdi. Okogie ve Lee yine forma giyemeyecek, Gordon’un ise dönmesi bekleniyor. 

İki takım arasında elbette net bir siklet farkı var çünkü Suns’ın elinde Durant, Beal, Booker’dan oluşan bir yıldızlar üçlüsü var! Her ne kadar bu sezon zaman zaman zorlansalar da Allen ve Nurkic gibi tamamlayıcı oyuncuların da desteğiyle sakatlıklara rağmen play-off bandıntan kopmadılar. Burada Hornets gibi zayıf ve iddiası bulunmayan bir takım karşısında da deplasmanda olmalarına rağmen kalitelerini göstereceklerini, kazanırken çift haneli farkları bile görebileceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.46
intobet Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.71
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …